Siła nawyku. Dlaczego robimy to, co robimy i jak można to zmienić w życiu i biznesie

Charles Duhigg
7 /10
Ocena 7 na 10 możliwych
Na podstawie 16 ocen kanapowiczów
Siła nawyku. Dlaczego robimy to, co robimy i jak można to zmienić w życiu i biznesie
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7 /10
Ocena 7 na 10 możliwych
Na podstawie 16 ocen kanapowiczów

Opis

Nawyki mają potężną moc, a przyzwyczajenie jest drugą naturą człowieka! Nałogowo palimy, bezustannie sprawdzamy wiadomości na Facebooku, chronicznie wybieramy nieodpowiednich partnerów, zawsze ścielimy łóżka lub nie robimy tego nigdy.
Charles Duhigg udowadnia, że odpowiednie pokierowanie wyrobieniem nowych lub zmianą dotychczasowych nawyków może diametralnie odmienić czyjeś życie, ale także funkcjonowanie społeczeństw, przedsiębiorstw, grup zawodowych, państw... Autor na sprawdzonych przykładach dowodzi, że świadomość, zrozumienie i zmiana nawyków pomagają osiągać wymarzone cele.
· Jak jeden człowiek od reklamy namówił Amerykanów do codziennego mycia zębów i dlaczego pasta Pepsodent stała się najpopularniejszą pastą do zębów na świecie?
· Jak Lisa, przez wiele lat uzależniona od papierosów i alkoholu, otyła, zadłużona i niezdolna do utrzymania stałej pracy, zmieniła się w wolną od nałogów, zgrabną kobietę sukcesu?
· Co sprawia, że Starbucks odnosi światowy sukces?
· W jaki sposób Procter & Gamble przekonał klientów, że świeże powietrze wymaga odświeżaczy powietrza?
· Dlaczego pływak, Michael Phelps, wygrał wyścig płynąć na oślep?

Badania nad działaniem mechanizmu stojącego za nawykami pomagają firmom w dotarciu do klienta, organizacji odpowiednich kampanii promocyjnych, reorganizacji przedsiębiorstw, usprawnieniu działania placówek zdrowia i wielu innych działaniach. Drobna zmiana, wprowadzona na stałe dzięki wykształceniu nowego nawyku, często prowadzi do lawinowych przekształceń i spektakularnych sukcesów.

· Jedna z najlepszych książek roku według The Wall Street Journal i Financial Times
· Od ponad 40 tygodni w czołówce listy bestsellerów New York Times
· Ponad 1 000 000 sprzedanych egzemplarzy
· Tłumaczenie na 31 języków
Tytuł oryginalny: The power of habit
Data wydania: 2013-04-03
ISBN: 978-83-7705-273-0, 9788377052730
Wydawnictwo: Naukowe PWN
Kategorie: Psychologia, Poradniki
Stron: 424
Mamy 1 inne wydanie tej książki

Autor

Charles Duhigg Charles Duhigg
Urodzony w 1974 roku w USA (Nowy Meksyk)
Zdobywca Nagrody Pulitzera w 2009 roku, dziennikarz śledczy w „The New York Times” i autor bestsellerowej książki Siła nawyku. Otrzymał nagrody National Academy of Sciences, National Journalism oraz nagrody imienia George’a Polka. Absolwent Harvard ...

Pozostałe książki:

Mądrzej, szybciej, lepiej. Sekret efektywności
Wszystkie książki Charles Duhigg

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Jak zmieniać nawyki

19.05.2021

Bardzo dobrze napisana książka popularnonaukowa prezentująca najnowsze badania nad kształtowaniem się nawyków i metodami ich zmiany. Sprawa to ważna, bo nawyki wpływają w olbrzymim stopniu na nasze życie, poza tym są one często zupełnie nieświadome. Na dodatek, mamy wiele szkodliwych przyzwyczajeń a ich pozbycie się bardzo ułatwiło by nam życie. ... Recenzja książki Siła nawyku. Dlaczego robimy to, co robimy i jak można to zmienić w życiu i biznesie

@almos@almos × 15

Moja opinia o książce

Opinie

@zuszka60
2019-12-01
6 /10
Przeczytane Psychologia

Fascynujący temat podany w prosty sposób. Zrozumiały nawet dla laików w dziedzinie biologii czy medycyny. To duży plus tej pozycji. Mimo wszystko wydaje mi się, że książka ciut przereklamowana. Treść niepotrzebnie rozwleczona - gdyby ją skrócić o połowę, to moja satysfakcja po przeczytaniu byłaby większa. No ale to moja opinia.

× 2 | link |
@zooba
2019-11-27
8 /10
Przeczytane Posiadam Popularnonaukowe

Kupiłam tę książkę, bo od lat podziwiam osoby dobrze zorganizowane, te, które regularnie ćwiczą, wstają o piątej rano, żeby w spokoju przygotować się do pracy, utrzymują porządek na biurku, swoje zobowiązania realizują z wyprzedzeniem, wiecie o kim mówię. Podejrzewam, że nie są to nadludzie ani cyborgi, wyrobili w sobie po prostu odpowiednie nawyki. O tym właśnie była moja najnowsza lektura. Miałam obawy, że będzie napisana w stylu banalnego poradnika dającego porady typu: nastaw budzik codziennie na wcześniejszą godzinę a po pół roku nie będziesz w ogóle musiał się kłaść spać. Albo jeszcze lepsze o odchudzaniu, żeby wypluwać pierwszy kęs posiłku, potem drugi i tak dalej – autentyk!
„Siła nawyku” jest dużo bardziej zbiorem najnowszych badań i przykładów działania nawyków w życiu niż zbiorem porad. Ale po kolei.

Przede wszystkim autor opisuje jak nawyk się tworzy, co dzieje się wtedy w mózgu i dlaczego po jakimś czasie tak trudno się pozbyć odruchowych działań. Już samo uświadomienie sobie istnienia pętli nawyku z nagrodą na końcu pomaga raz po raz przerwać niepożądane zachowanie. Zaczęłam się też zastanawiać nad swoimi nawykami, zarówno dobrymi jak złymi. Co jest moją nagrodą, silną na tyle, żeby przezwyciężyć obrzydzenie, że sprzątam po swoim psie? Albo dlaczego jedni ludzie myją zęby a inni nie i co z tym fantem począć? Polecam historię pasty do zębów Pepsodent i odświeżaczy do powietrza pokazujące jak marketingowcy próbują wykształcić w klientach nowe nawyki. ...

× 1 | link |
@Brzezinkowa
2020-07-02
5 /10
Przeczytane

Książka, która zaskoczyła! Uwielbiam książki, które mają wpływ na organizowanie i kreowanie swojej rzeczywistości. Jednak nie na wszystko mamy wpływ... Nawyki które mamy my, społeczeństwo czy spece od marketingu często są poza nami. Nawyki mogą mieć idealny wpływ na ułatwienie codzienności, ale za kilka lat ten sam nawyk może zniszczyć nam życie. Mnóstwo historycznych faktów, zachowań i osobowości to siła tej książki! Nie znajdziesz tu gotowego sposobu na poradzenie sobie ze swoimi trudnościami, ale tak szeroki zakres analizy sytuacji pozwala zdecydowanie na znalezienie wskazówek dla siebie. Jak już mówiłam nie czyta się jej jak powieści, ale wyciągnęłam z niej dla siebie mnóstwo wartości, ciekawych faktów i historii, o których nie miałam pojęcia! Jestem zdecydowanie na tak!

× 1 | link |
@Toska98
2020-02-13
10 /10
Przeczytane

Ja daję notę 10/10. Jestem usatysfakcjonowana. Nie mogę oczekiwać niczego więcej od poradnikowej pozycji, którą pochłonęłam w 2 lub 3 wieczory (nie pamiętam już 🙁 ) i która pomogła mi zrozumieć to, co dotąd wywoływało pytania. I tutaj jeszcze raz podkreślę: dla mnie wartość książki wzrosła nie tylko z powodu rzetelnych materiałów, ale sposobu, w jaki autor pisze. Spotykamy się tutaj z doświadczonym dziennikarzem. Nie musimy się martwić o nudne, męczące w czytaniu fragmenty. A to niestety rzadkość w tego typu literaturze. 

Jak uczyć, by nie zanudzić? Charles Duhigg zna odpowiedź. 🙂 


Link do całej recenzji: https://znakomita.com/2020/02/13/jestes-odpowiedzialny-za-swoje-wybory-sila-nawyku-6-2020/

| link |
@ollaa92
2020-12-29
7 /10
Przeczytane

Książkę czytałam bardzo długo, ciężko było mi się w nią wbić. Choć po przeczytaniu daje do myślenia - pierwszym krokiem do zmiany swojego życia może być zmiana nawyków, którym każdego dnia bezwiednie ulegamy. Nawyki mają potężną moc i warto wiedzieć jak działa ich mechanizm, by te złe zastąpić lepszymi...

| link |
@almos
2021-05-19
7 /10
Przeczytane audiobook ebook popularnonaukowa
@Jenny_89
2021-01-06
8 /10
Przeczytane
@autodydaktyczna
2020-11-02
6 /10
Przeczytane
@Magdabial
2020-04-03
8 /10
Przeczytane
@Skazananaksiazki
2020-01-27
5 /10
Przeczytane
@Liliowy_Motylek
2020-01-17
9 /10
Przeczytane Psychologia / poradniki / pololarnonaukowe
@vonHuuss
2020-04-02
7 /10
Przeczytane 2020 Literatura amerykańska Poradniki Nauki społeczne ( psychologia, socjologia, itd.)
@malinka.a
2019-12-30
7 /10
Przeczytane Lekka/ życiowa (przeczytane) Przeczytane w 2014
@bea-ta
2019-11-17
7 /10
Przeczytane przeczytane 2017
GA
2019-06-04
4 /10
Przeczytane
Zaloguj się aby zobaczyć więcej

Cytaty z książki

“"Ale wiara jest kluczowa. Nie musisz wierzyć w Boga, ale musisz umieć wierzyć, że będzie dobrze".”
× 1
#
“Większość codziennie dokonywanych wyborów może się nam wydawać rezultatem dobrze przemyślanych decyzji, ale tak wcale nie jest. Są one nawykami.”
#
“I choć każdy nawyk sam w sobie znaczy raczej niewiele, to jednak z czasem takie kwestie, jak rodzaj zamawianego jedzenia, słowa wypowiadane każdego wieczoru do naszych dzieci, to, czy oszczędz...”
#
“Bez jąder podstawnych tracimy dostęp do setek nawyków, na których codziennie polegamy. Czy dziś rano zatrzymałeś się w celu podjęcia decyzji, czy wiązanie butów rozpocząć od buta prawego, czy ...”
#
“Nawyki nigdy nie znikają całkowicie. Są zakodowane w strukturach naszych mózgów i jest to dla nas niesamowicie korzystne, bo głupio byłoby, gdybyśmy po każdych wakacjach musieli się od nowa uc...”
#
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl