Siły zbrojne Niderlandów po zimnej wojnie. Przekształcenia-problemy-perspektywy

Paweł Kołek
Siły zbrojne Niderlandów po zimnej wojnie. Przekształcenia-problemy-perspektywy
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Książka adresowana jest do osób zainteresowanych problematyką bezpieczeństwa europejskiego, najnowszą historią wojskowości oraz szeroko rozumianą tematyką Niderlandów. Królestwo Niderlandów, którego siły zbrojne stanowią przedmiot badawczy książki, nie jest mocarstwem. Nie znaczy to jednak, że jego rola w euroatlantyckim systemie strategicznym jest nieistotna. Państwo to było w gronie pierwotnych sygnatariuszy Traktatu Północnoatlantyckiego oraz wśród założycieli europejskich instytucji integracyjnych. Gospodarka Niderlandów należy do najważniejszych w Europie oraz liczących się w skali globalnej. Ponadto holenderskie wojsko – choć bez wątpienia mniejsze niż armie mocarstw regionalnych – stanowi istotny komponent Sojuszu Północnoatlantyckiego. Znajomość przekształceń, którym podlegały holenderskie siły zbrojne po zakończeniu zimnej wojny, jest istotna dla świadomości sytuacyjnej ogólnoeuropejskiego systemu bezpieczeństwa i dla określenia warunków, w których prowadzona jest polska polityka zagraniczna i obronna.
ISBN: 978-83-8019-746-6, 9788380197466
Wydawnictwo: Adam Marszałek

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Siły zbrojne Niderlandów po zimnej wojnie. Przekształcenia-problemy-perspektywy? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Siły zbrojne Niderlandów po zimnej wojnie. Przekształcenia-problemy-perspektywy. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl