Sklepik z Niespodzianką. Bogusia

Sklepik z Niespodzianką. Bogusia
4.41
Ocena 4.41 na 5 możliwych
Na podstawie 29 ocen kanapowiczów
Nie wiem, dlaczego mój wybór padł na to miasteczko. Może spowodowała to sympa...
Nie wiem, dlaczego mój wybór padł na to miasteczko. Może spowodowała to sympatyczna nazwa - Pogodna - miejscowości między Kołobrzegiem a Koszalinem, przez którą dziwnym trafem przejeżdżałam? A kto nie chciałby mieszkać w Pogodnej? Może mały, zadbany ryneczek, otoczony przedwojennymi kamieniczkami...
Pełny opis
Data wydania: 2011
ISBN: 9788310120250
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia

Recenzje

Niespodzianka z kokardką
Lepiej późno niż wcale, pomyślałam sobie podczas czytania powieści Katarzyny Michalak . Dlaczego ? Ano dlatego że wielokrotnie na różnych blogach czytałam bardzo pozytywne opinie na temat twórczości wspomnianej pisarki. Zachwytom i wychwalaniu nie było końca, więc była to tylko kwestia czasu , aż...
Słodka książka
„Nie wiem dlaczego mój wybór padł na to miasteczko. Może spowodowała to sympatyczna nazwa – Pogodna- miejscowość między Kołobrzegiem a Koszalinem, przez którą dziwnym trafem przejeżdżałam? A kto by nie chciał mieszkać w Pogodnej?” s. 5 Katarzyna Michalak należy do grona moich ulubionych autorek. ...
Napisz swoją opinię

Opinie

@Natula
@Natula 2011-07-18
Przeczytane (2011-01-01)
Od pierwszej stron wpadłam po same uszu. Bogusia ujęła mnie swoim ciepłem, radością życia, dobrym sercem i mimo, że czasami drażniła mnie jej naiwność i zachowanie charakterystyczne bardziej dla nastolatki niż dla dorosłej kobiety, to chętnie dałabym się zaprosić na gorzko - słodką czekoladę z chili i na ciasto drożdżowe „podaj do mnie”. Tłem opowiadanej historii są wiecznie zielone lasy i łąki, malownicze kamieniczki i romantyczne polany, ta książka powinna być przepisywana na receptę jako lek po ciężkim dniu.
@Nada
@Nada 2012-08-14
Przeczytane (2012-08-14)
To moje pierwsze spotkanie z twórczością pani Michalak i myślę ,że nie ostatnie. "Sklepik z niespodzianką.Bogusia" to ciepła, niepozbawiona również uroku historia młodej dziewczyny ,która postanawia otworzyć sklepik z przeróżnymi kurzołapkami w niewielkiej mieścinie-Pogodnej.Tytułową bohaterkę Bogusię spotka w nowym miejscu zarówno mnóstwo radości jak i smutków-jak to w życiu,a czytelników momenty śmiechu i wzruszeń.
@Bujaczek
@Bujaczek 2012-06-22
Przeczytane (2012-06-22)
Bogusię polecam tym wszystkim którzy lubią twórczość pani Michalak (jest ktoś z fanów Michalak kto jej nie czytał, czy tylko ja taka ostatnia jestem?) jak i tym, którzy mają dopiero sięgnąć po coś z jej półki. Lekki styl pisania oraz wciągająca fabuł i ciekawe postacie sprawiają, że książka czyta się sama. Ty zaś po jakimś czasie z żalem i wypiekami na twarzy czytasz ostatnie zdanie. Polecam!
@Betsy
@Betsy 2012-08-08
Przeczytane (2012-08-08)
Nie powiem, że mi się nie podobała, bo byłoby to kłamstwo, jednak nie zachwyciła mnie podobnie jak innych. Troszkę denerwowało mnie zdrobnienie niektórych słów, które psuły nieco charakter, ale ogólnie bardzo ciekawa powieść. Końcówka zaskakująca, tym bardziej zachęca do sięgnięcia po część drugą:)
@Joanna89
@Joanna89 2011-10-30
Przeczytane (2011-10-24)
Powieść, którą czyta się bardzo szybko, chociaż czasami język był zbyt infantylny. Zachwyciły mnie przepisy na czekolady i proste ciasta, które zamierzam przygotować :) Totalnie zaskoczyło mnie zakończenie i już nie mogę doczekać się kolejnej części!!!
@Amarisa
@Amarisa 2012-05-27
Przeczytane (2012-05-27)
bardzo sympatyczna i ciepła powieść polecam wszystkim fankom Pani Kasi, jak i innym czytelnikom lubiącym lekką, niezobowiązującą lekturę jako przyjemny dodatek w pogodny dzień :)
@Lirith
@Lirith 2012-08-08
Książeczka bardzo przyjemna, czyta się szybko. Na duży plus zasługują zamieszczone w niej przepisy na słodkości.Sięgnę z zainteresowaniem po drugą część.
@narratorka
@narratorka 2012-08-30
Chyba za wiele się spodziewałam. Ksiażka miła, ciepła i przyjemna. Ale prawie każda książka pani Michalak jest podobna.
@Sylviaa7777
@Sylviaa7777 2013-08-15
Bez szału, wszystkie ksiażki pani Michalak są trochę tandetne ale babcia mi dała to przeczytałam, całkiem sympatyczna.
@miiincik
@miiincik 2012-09-26
Przeczytane (2012-09-26)
Ciepła, lekka i przyjemna opowieść o spełnianiu marzeń. Ciekawi bohaterowie, piękny język powieści :)
Sklepik z Niespodzianką. Bogusia

Nie wiem, dlaczego mój wybór padł na to miasteczko. Może spowodowała to sympatyczna nazwa - Pogodna - miejscowości między Kołobrzegiem a Koszalinem, przez którą dziwnym trafem przejeżdżałam? A kto nie chciałby mieszkać w Pogodnej? Może mały, zadbany ryneczek, otoczony przedwojennymi kamieniczkami, a może czarny kot na parapecie okna jednej z nich, okna, w którym widniała odręcznie napisana tabliczka "Do wynajęcia - wiadomość w spożywczym" - sprawiły, że zaparkowałam wynajętego golfa pod kamieniczką, trzasnęłam dziarsko drzwiami i udałam się do wskazanego sklepu dopytać o warunki najmu. Tego dnia zaczęła się moja wielka przygoda, choć oczywiście nie miałam o tym wtedy pojęcia. Bogusia otwiera w małej nadmorskiej miejscowości sklepik z różnościami - aniołki, akwarelki, porcelanowe figurki zapełnią półki, a oprócz tego dla przyjaciół i gości na stolikach staną talerzyki z domowymi wypiekami i filiżanki z gorącą czekoladą - oto marzenie Bogusi. Sklepik z Niespodzianką i jego urocza właściciela przyciągają najciekawsze osobistości Pogodnej: piękną i humorzastą tap madl - Konstancję, energiczną femme fatale - Adelę, zagubioną panią weterynarz - Lidkę, dobrą duszę miasteczka - Stasię... Wkrótce tworzy się krąg kobiet, które smakując na pięterku sernik królewski i aromatyczny napój, dzielą się smutkami i radościami życia. Oprócz barwnych losów mieszkańców Pogodnej autorka gwarantuje wzruszenia, emocje, miłość i nienawiść. Poszukiwanie własnej drogi i własnego miejsca w życiu. Problemy zwyczajne i niezwyczajne. Małe radości i smutki. I oczywiście dużo, dużo słodkości..

Autorzy
Katarzyna Michalak
KATARZYNA MICHALAK (ur. 1969) to osóbka niezwykle ciekawa, choć z wyglądu niepozorna. Z wykształcenia i powołania lekarz weterynarii, wielbiąca zwłaszcza to, co duże i drapieżne, z talentów pisarka...
Inne książki:
Książka Rok w Poziomce
Książka Rok w Poziomce
Książka Rok w Poziomce
Książka Zachcianek
Książka Zachcianek
Współtworzący tą stronę
puchar @sabinka.t1 @sabinka.t1 pierwsza opinia