Ślad Abrahama : zarys niemieckiej recepcji dzieła Kierkegaarda na przełomie XIX i XX wieku

Małgorzata Klentak-Zabłocka
Książka Ślad Abrahama : zarys niemieckiej recepcji dzieła Kierkegaarda na przełomie XIX i XX wieku
Książka Ślad Abrahama : zarys niemieckiej recepcji dzieła Kierkegaarda na przełomie XIX i XX wieku
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Książka pani Klentak-Zabłockiej jest pierwszą pracą poświęconą analizie najwcześniejszego okresu w upowszechnianiu się dzieła Kierkegaarda w kręgu kultury i literatury niemieckiej, napisaną w dodatku w języku polskim. Jest ona wręcz pionierska i powinna ukazać się drukiem z pożytkiem nie tylko dla germanistów, ale i polonistów, filozofów oraz teologów.W rozumieniu autorki recepcja, to coś więcej niż jedynie dokumentacja dziejów przekładów i ich odbicie w krytyce filozoficznej lub literackiej. Oczywiście i ten aspekt znalazł w pracy stosowny wyraz. Bardziej od dokumentacji interesuje jednak toruńską germanistkę wpływ myśli Kierkegaarda na świadomość teologów, filozofów i pisarzy niemieckich. Każdemu z tych fragmentów recepcji poświęcony zostal ciekawie skonstruowany i wiarygodny faktograficznie rozdział. [...] Na temat zbieżności myślowych...
Data wydania: 2001
ISBN: 978-83-7174-816-5, 9788371748165
Wydawnictwo: Adam Marszałek

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Ślad Abrahama : zarys niemieckiej recepcji dzieła Kierkegaarda na przełomie XIX i XX wieku nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się