Ślepnąc od świateł, wydanie serialowe

Ślepnąc od świateł, wydanie serialowe
7.92
Ocena 7.92 na 10 możliwych
Na podstawie 12 ocen kanapowiczów
Zawsze chodzi wyłącznie o pieniądze. O nic innego. Ktoś może powiedzieć ci, że t...
Zawsze chodzi wyłącznie o pieniądze. O nic innego. Ktoś może powiedzieć ci, że to niska pobudka. To nieprawda – oświadcza bohater powieści Jakuba Żulczyka. Ten młody człowiek przyjechał z Olsztyna do Warszawy, gdzie prawie skończył ASP. By uniknąć powielania egzystencjalnych schematów swoich rówieśn...
Pełny opis
Data wydania: 2018-10-17
ISBN: 978-83-8139-173-3 ( 9788381391733 )
Wydawnictwo: Świat Książki
Stron: 520
puchar
AS
@ashtrayheart0 pierwsza opinia

Dzięki takim kanapowiczom jak ty, ta strona może się rozwijać.

Napisz swoją opinię

Opinie

@Olaa_czyta
@Olaa_czyta 2018-12-04
Przeczytane (2018-12-05)
Mój pierwszy raz, gdy najpierw poznałam ekranizację, a później książkę. Obydwa - bardzo dobre. Mimo wszystko żałuję tej decyzji, bo cały czas w głowie miałam sceny z filmu, zamiast pobudzać samodzielnie swoją wyobraźnię. Fabuła na prawdę mocna, ale też ciężka. Trudno jest ukazać świat mafii narkotykowej i postać dilera, w tak trafiony sposób. Tak mocne, że aż słów brakuje!
@temptershell
@temptershell 2018-12-20
Przeczytane (2018-12-20)
Ta powieść to coś nieprawdopodobnie dziwnego. Nie chodzi mi o fabułę bo narko-historii jest ogrom ale o styl pełen przedziwnych lecz bardzo trafionych porównań z wiwisekcją psychiki głównego bohatera. Bardzo realistycznie to wygląda ale jest równie męczące. Z jednej strony to świat obok nas i pokazany w sposób do granic możliwości ale jakoś to do mnie nie trafia. Czytałem już Wzgórze psów i Instytut i chyba po kolejną powieść nie sięgnę (choć Radio Armageddon wygląda intrygująco).
RW
@Rita_Wlodarczyk 2019-01-29
Po raz pierwszy na odwrót. Najpierw serial, a następnie MUSIAŁA być książka i po raz pierwszy mi to nie przeszkadzało. Więcej dowiedziałam się o Jacku/Kubie i totalnie nie przeszkadzały mi sceny z filmu, które miałam w głowie w trakcie czytania. Brawa dla Żulczyka przede wszystkim za charakter postaci, każdy ma swój sposób mówienia i świetnie się to czyta. Kolejne brawa za sposób pokazania Warszawy i nocnego życia. Książka jest bardzo realistyczna, brak w niej sztywności (ale jest sztywniutka). Coś innego, a jednak bardzo bliskiego. Polecam!
Autorzy
Jakub Żulczyk
Jakub Żulczyk
(ur. 12 sierpnia 1983) polski pisarz i dziennikarz. Pochodzi z Nidzicy (województwo warmińsko-mazurskie). Ukończył dziennikarstwo na Uniwersytecie Jagiellońskim. Współpracuje m.in. z Lampą i Machiną, ...
Inne książki:
Książka Zrób mi jakąś krzywdę
Książka Instytut
Książka Zmorojewo
Książka Ślepnąc od świateł