Słowianie i wikingowie przy stole

Małgorzata Krasna-Korycińska
Słowianie i wikingowie przy stole
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

"...stół ich nigdy nie jest pusty, nigdy bez nakrycia (...) Stół zawsze tam jest pełen wszystkiego, co potrzebne do picia i jedzenia, a po zebraniu jednego zastawia się co innego" wyraźnie dziwił w XII wieku się Herbord opisując ówczesnych Pomorzan. Wskazał on na cechę charakterystyczną dla Słowian – tak, lubimy jeść! "...nakrycia przykrywa się czystą chustą w oczekiwaniu na biesiadnika. O jakiejkolwiek porze chcą się posilić, obojętnie, goście czy domownicy, znajdują wszystko przygotowane na stole" kontynuuje benedyktyn, który w zachwycił się obfitością słowiańskiej ziemi ociekającej miodem i mlekiem, z morzem i rzekami pełnymi ryb, borami wszelakiego zwierza, gdzie ziemia rodzi rozmaitość zboża, jarzyn i owoców. "Słowianie i wikingowie przy stole" Małgorzaty Krasnej-Korycińskiej pierwotnie była wydana w 2011 r. w języku angielskim, pt. "Viking and Slavic Cuisine", jako poszerzona wersja wcześniejszego "Przy słowiańskim stole". Szybko zyskała licznych czytelników w wielu krajach. Autorka jest archeologiem, muzealnikiem i odtwórcą historycznym z kilkunastoletnim doświadczeniem w archeologii doświadczalnej. Opisywane kulinaria nie tylko badała ale stworzyła na tej podstawie przepisy, które z powodzeniem wprowadza w życie i dzieli się nimi z czytelnikiem.
Data wydania: 2015
ISBN: 978-83-62586-72-1, 9788362586721
Wydawnictwo: Triglav
Kategoria: Historia
Stron: 112

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Słowianie i wikingowie przy stole nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Słowianie i wikingowie przy stole. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl