Śmierć to udręka

Chalid Chalifa
Książka Śmierć to udręka
Książka Śmierć to udręka
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Zacięta, absurdalna walka toczona w koszmarze syryjskiej wojny domowej. Nowa powieść największego kronikarza katastrofalnej wojny w Syrii: historia trojga zwykłych ludzi, którzy muszą zmierzyć się z tragedią, uzbrojeni w niewiele więcej niż własną determinację. Abdellatif umiera spokojnie w szpitalnym łóżku w Damaszku, mieście kontrolowanym przez reżim Assada. Jego ostatnim życzeniem, którego wykonanie powierza najmłodszemu synowi Bulbulowi, jest zostanie pochowanym w rodzinnym grobowcu w Anabiyi, wiosce, z której pochodzi ich rodzina. Choć Abdellatif nie był idealnym ojcem, a Bulbul przed laty zerwał kontakt z rodzeństwem, mężczyźnie udaje się przekonać starszego brata, Husseina, i siostrę, Fatimę, by wraz z ciałem ojca udali się w podróż do Anabijji – w końcu to tylko dwie godziny jazdy samochodem… Jest tylko jeden problem: Syri a jest sparaliżowana wojną, a Anabijja leży w regionie Aleppo, pozostającym pod wpływem buntowników i frakcji ekstremistów. Krajobraz dzieciństwa stał się nagle labiryntem okopów i terenem śmiertelnego niebezpieczeństwa. Decyzja rodzeństwa, by odłożyć na bok dzielące ich różnice i uszanować ostatnie życzenie ojca, szybko przeobraża się z drobnej sprawy w walkę o życie. Abdellatif zaangażował się w działalność rewolucyjną, doprowadzając do wydania na siebie nakazu aresztu – dokumentu, który nie wygasa nawet po jego śmierci… Podróżując przez nękaną wojną Syrię, Bulbul wraz z rodzeństwem podąża także szlakiem własnych wspomnień. „Genialna powieść drogi przypominająca Kiedy umieram Faulknera, lecz rozgrywająca się w samym środku najbrutalniejszej wojny domowej w dziejach świata” – „The Wall Street Journal”. „Zaskakująca… Khalifa, niczym Faulkner, wykorzystuje mnogość głosów i myśli, nieustannie zmieniając perspektywę narracji, lawirując między przeszłością a teraźniejszością. Akcja powieści stale się pogłębia, powracając do opowiedzianych już historii i dodając kolejne szczegóły” – „Los Angeles Times”. „Pozbawiona uprzedzeń powieść o życiu w strefie wojny, która nie owija w bawełnę. Khalifa, laureat medalu Naguiba Mahfouza za osiągnięcia w literaturze, pisze w niezwykle prosty, prawdziwy i wnikliwy sposób” – Booklist. „Powieść Khalify przypomina nie tylko o zgubnych skutkach wojen, lecz także o sile uczciwości i lojalności” – „Publisher’s Weekly”. „Zapadający w pamięć portret drobnych upokorzeń i gigantycznych traum syryjskiej wojny domowej. Umiejętnie skonstruowana powieść, na kartach której zawarto wstrząsającą ilość wiedzy zdobytej w niezwykle trudnych warunkach” – Kirkus. „Lektura obowiązkowa. Najwyższa klasa literacka” – ÇNew York Journal of Books”.
Data wydania: 2019-11-20
ISBN: 978-83-8110-874-4, 9788381108744
Wydawnictwo: Sonia Draga
Kategoria: Reportaż
Stron: 192
dodana przez: WystukaneRecenzje

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Śmierć to udręka? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Co czytać po książce “Śmierć to udręka”- Chalid Chalifa

Książka Gringo wśród dzikich plemion
Gringo wśród dzikich plemion Wojciech Cejrowski
{}9.3/10
"Jest to książka przygodowa i podróżnicza. Mądra, a jednocze...
Książka Kobieta na krańcu świata 2
Kobieta na krańcu świata 2 Martyna Wojciechowska
{}9.4/10
MARTYNA WOJCIECHOWSKA ? dziennikarka i podróżniczka. Redakto...
Książka Blondynka na Czarnym Lądzie
Blondynka na Czarnym Lądzie Beata Pawlikowska
{}8.7/10
Tym razem Beata Pawlikowska - podróżniczka, pisarka i autork...
Książka Lalki w ogniu. Opowieści z Indii
Lalki w ogniu. Opowieści z ... Paulina Wilk
{}8.2/10
W swej reporterskiej książce „Lalki w ogniu” dziennikarka „R...
Książka Blondynka Tao
Blondynka Tao Beata Pawlikowska
{}7.9/10
W swojej najnowszej książce Beata Pawlikowska zabiera nas ta...

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się
{}