Solidarność jako zasada działania Unii Europejskiej

Cezary Mik
Solidarność jako zasada działania Unii Europejskiej
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Solidarność, jakkolwiek niejednoznacznie rozumiana, jest ideą mającą podstawowe znaczenie dla trwałości grup społecznych. Pełni ona również fundamentalną rolę w procesach integracyjnych, zapewniając im stabilność i sprawne funkcjonowanie. Odgrywa też doniosłą rolę w chwilach zagrożeń zewnętrznych i kryzysów. Solidarność jest jedynym sposobem na ich przezwyciężenie. Także konieczność stawiania czoła przez państwa i organizacje międzynarodowe, w tym organizacje integracyjne, problemom globalnym wskazuje, że jedyną skuteczną metodą postępowania jest działanie solidarne. Solidarność dotyczy w szczególny sposób Unii Europejskiej, której regułą rozwojową jest budowanie coraz ściślejszego związku między państwami europejskimi i ich narodami i to zarówno w sensie instytucjonalnym, jak i materialnym. Zmierzając do gruntownego poznania i zbadania znaczenia solidarności w procesie integracji europejskiej Katedra Prawa Międzynarodowego i Europejskiego zorganizowała w dniach 25 i 26 października 2007 r. konferencję pt. Solidarność jako zasada działania Unii Europejskiej. Aspekty instytucjonalne i materialne. Referaty wówczas wygłoszone stały się punktem wyjścia do opracowania niniejszej publikacji. Jednakże teksty zawarte w książce wykraczają powagą analizy poza proste spisanie wystąpień konferencyjnych. Mam nadzieję, że lektura tego zbioru artykułów przyniesie odpowiedź na kluczowe pytania związane z jej tytułem. Korzystając z okazji chciałbym podziękować Wydziałowi Prawa i Administracji Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie za wsparcie finansowe konferencji. Ponadto serdecznie dziękuję Fundacji Promocji Prawa Europejskiego z siedzibą w Warszawie, a zwłaszcza Państwu dr Ewie Popławskiej i dr. Jerzemu Rychlikowi - reprezentującym Zarząd Fundacji, za subwencję wspierającą wydanie tej książki. Tradycyjnie dziękuję także Pani Dyrektor Elżbiecie Jakubowskiej za wielką przychylność i znakomitą współpracę wydawniczą.
Data wydania: 2009
ISBN: 978-83-7285-405-6, 9788372854056
Wydawnictwo: Dom organizatora

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Solidarność jako zasada działania Unii Europejskiej aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Solidarność jako zasada działania Unii Europejskiej. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl