Spektakl – granica – ekran: Mur berliński w filmie niemieckim

Marta Brzezińska
Książka Spektakl – granica – ekran: Mur berliński w filmie niemieckim
Książka Spektakl – granica – ekran: Mur berliński w filmie niemieckim
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Książka stanowi próbę spojrzenia na mur berliński (jego powstanie, obecność i upadek) w perspektywie niemieckiego kina po roku 1989. Mur w Berlinie i szerzej – granica wewnątrzniemiecka, zostały opisane za pomocą kategorii spektaklu, granicy i ekranu, odnoszonych zarówno do samej kultury niemieckiej, jak i przemian medialnych w jej obrębie. Filmy o murze odczytywane są z uwzględnieniem wielości kontekstów, motywów i wątków (w tym literackich i fotograficznych) pozwalających spojrzeć na nie jak na procesy tworzenia znaczeń w intermedialnej przestrzeni kultury.  
Data wydania: 2014
ISBN: 978-83-7977-033-5, 9788379770335
Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza Atut
Cykl: Niemcy - Media - Kultura, tom 1
Kategoria: Film
Stron: 318
dodana przez: bookkeeper

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Spektakl – granica – ekran: Mur berliński w filmie niemieckim? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Spektakl – granica – ekran: Mur berliński w filmie niemieckim. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się
{}