Spory kompetencyjne między organami sprawującymi wymiar sprawiedliwości w Polsce

Przyjemski Stanisław Maria
Spory kompetencyjne między organami sprawującymi wymiar sprawiedliwości w Polsce
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Publikacja opisuje problematykę sporów kompetencyjnych, w najszerszym znaczeniu tego określenia, między organami wymiaru sprawiedliwości ? przede wszystkim sądami z uwzględnieniem organów, których działalność wiąże się z procedurami sądowymi, np. prokuratury, Instytutu Pamięci Narodowej, sejmowych komisji śledczych.
W książce autor zdefiniował podstawowe pojęcie, co jest szczególnie użyteczne, jeżeli po jej lekturę sięgną ? a powinni to uczynić ? także czytelnicy niebędący prawnikami.
Publikacja podzielona jest na dwa zasadnicze rozdziały: pierwszy dotyczy sądów oraz Trybunału Konstytucyjnego i Trybunału Stanu, a drugi ? prokuratury oraz Instytutu Pamięci Narodowej i sejmowych komicji śledczych w zakresie ich ?prokuratorskich? uprawnień.
Stanisław Maria Przyjemski (1935 ? 2009) ? pułkownik Wojska Polskiego w stanie spoczynku, emerytowany sędzia Sądu Najwyższego ? Izby Wojskowej, wykładowca prawa na warszawskich wyższych uczelniach, członek Europejskiej Akademii Prawa "Era" z siedzibą w Trewirze.
ISBN: 978-83-7620-274-7, 9788376202747
Wydawnictwo: LexisNexis Wydawnictwo Prawnicze

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Spory kompetencyjne między organami sprawującymi wymiar sprawiedliwości w Polsce aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Spory kompetencyjne między organami sprawującymi wymiar sprawiedliwości w Polsce. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
  • O nas
  • Kontakt
  • Pomoc
  • Polityka prywatności
  • Regulamin
  • © 2021 nakanapie.pl
    Zrobione z {} na Pradze Południe