Stąd widać najlepiej

Jan Latus
Książka Stąd widać najlepiej
Książka Stąd widać najlepiej
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

w Polsce mamy rozwiniętą tradycje publikacji zbiorów felietonowych. Teksty Jana Latusa mają jednak szczególną cechę: to jest spojrzenie "stamtąd", zza oceanu, z metropolii, w której pomieszały się języki i narodowości, a jednocześnie wytworzył się swoisty stop innych obyczajów, zachowań i wzorców kultury. Ale ponieważ autor nie jest oderwany od starego kraju, ponieważ pisze dla Polonii, jego felietony maja często charakter porównawczy, on porównuje "nas" i "ich", emigrantów i powracających, przelotne ptaki i osiadłą faunę. Porównuje także etos amerykański i czysto polskie obyczaje - o ile obyczaje mogą być całkowicie czyste. Dlatego książka Latusa budzi podwójne zaciekawienie: jesteśmy "tam" i "tu" zarazem, co bardzo trudno znaleźć u felietonistów pism krajowych. (Michał Radgowski)
Data wydania: 2004
ISBN: 978-83-7386-088-9, 9788373860889
Wydawnictwo: Nowy Świat

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Stąd widać najlepiej aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Stąd widać najlepiej. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się
{}