Standardy wspólnotowe w polskim prawie ochrony konsumenta

Cezary Banasiński
Standardy wspólnotowe w polskim prawie ochrony konsumenta
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Książka poświęcona jest zagadnieniom polskiego prawa konsumenckiego, które w całości oparte jest na standardach prawnych Unii Europejskiej. Autorzy dokonują wnikliwej analizy nie tylko prawa i orzecznictwa polskiego w obszarze ochrony konsumentów, ale także odwołują się do przepisów prawa wspólnotowego, które było pierwowzorem polskiego ustawodawstwa konsumenckiego. Przedmiotem rozważań jest także bogate orzecznictwo Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości. Ponadto, autorzy sięgają do orzecznictwa państw członkowskich, które wskazuje na kierunki wykładni norm tego prawa. Książka zawiera także indywidualne opinie i poglądy autorów na konieczne zmiany prawa ochrony konsumentów. Zamiarem autorów było skłonienie do dyskusji, przy jednoczesnym wskazaniu pożądanych kierunków ewolucji prawa ochrony konsumentów. Publikacja została przygotowana z myślą praktycznego wykładu prawa ochrony konsumentów dla każdego, kto styka się z tą problematyką na gruncie zawodowym, jak i w codziennych kontaktach z przedsiębiorcami. Zamierzeniem autorów, będących także pracownikami naukowymi szkół wyższych, była kompleksowa prezentacja i zarazem wskazanie kierunków interpretacji przepisów prawa ochrony konsumentów.
Data wydania: 2004
ISBN: 978-83-87611-57-6, 9788387611576
Wydawnictwo: Prawo i Praktyka Gospodarcza Sp. z o.o.

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Standardy wspólnotowe w polskim prawie ochrony konsumenta? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Standardy wspólnotowe w polskim prawie ochrony konsumenta. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl