Staropolskie szlacheckie oracje weselne. Genologia, obrzęd, źródła

Małgorzata Trębska
Staropolskie szlacheckie oracje weselne. Genologia, obrzęd, źródła
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Dysertacja zatytułowana "Staropolskie szlacheckie oracje weselne. Genologia - obrzęd, źródła" poświęcona jest zagadnieniu XVII-wiecznych szlacheckich oracji, które były wygłaszane w czasie długiego procesu od konkurów do przenosin. Mimo negatywnych opinii większości badaczy, którzy krytykują zarówno pozorny schematyzm, jak i pustosłowie oracji weselnych, należy analizować te okolicznościowe teksty w świetle zwyczaju i potrzeb komunikacyjnych oraz oczekiwań XVII-wiecznej szlachty. Oracje weselne można podzieli na wiele rozmaitych gatunków związanych z porządkiem weselnych obrzędów i różniących się nie tylko znaczeniem, ale również strukturą i kompozycją. Do tej pory nie prowadzono żadnych szczegółowych badań nad mowami weselnymi - prezentowana praca jest pierwszą poświęconą temu zagadnieniu.
Data wydania: 2008
ISBN: 978-83-61757-01-6, 9788361757016
Wydawnictwo: Instytut Badań Literackich

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Staropolskie szlacheckie oracje weselne. Genologia, obrzęd, źródła nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Staropolskie szlacheckie oracje weselne. Genologia, obrzęd, źródła. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2023 nakanapie.pl