Starożytna mądrość chińska

Piotr Plebaniak
Starożytna mądrość chińska
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Pijąc wodę, pamiętaj o źródle „Książka ta jest przeglądem najpiękniejszych, moim zdaniem, i najbardziej znanych sentencji, cytatów, passusów oraz przysłów występujących w chińskiej literaturze. Ma ona pokazać bogactwo i obfitość zawartych w tej literaturze treści, znaczeń i odniesień, które tworzyły się, rozwijały oraz zmieniały kształt i znaczenie przez stulecia trwania cywilizacji Państwa Środka”. – ze wstępu autora Sentencje kultury Dalekiego Wschodu od stuleci stanowią źródło inspiracji i wiedzy dla ludzi odnoszących wielkie i małe sukcesy. Uczą, jak cieszyć się życiem, jak radzić sobie z trudnościami, i jak wyciągać wnioski z porażek. Piękne wydanie pełne sentencji wyznaczających drogę do szczęścia uzupełniają oryginalne kaligrafie oraz wyjątkowe materiały ilustracyjne. Ta książka będzie doskonałym przewodnikiem i prezentem dla pasjonatów Dalekiego Wschodu, a także tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę ze wschodnią filozofią.
Data wydania: 2018-05-21
ISBN: 978-83-8116-346-0, 9788381163460
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Stron: 278

Autor

Piotr Plebaniak Absolwent Wydziału Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego. Redaktor portalu chiny.pl oraz gavagai.pl prezentującego sentencje, maksymy, aforyzmy i passusy w wielu językach. Twórca internetowego słownika chengu. W 2004 wygrał konkurs na stypendium jęz...

Pozostałe książki:

Siły psychohistorii 36 forteli Drogi wędrownych doradców. Maksymy i sentencje twórców chińskiej cywilizacji Prawidła geopolitycznej gry o przetrwanie Starożytna mądrość chińska Starożytna mądrość chińska w sentencjach Sun Zi i jego sztuka wojny
Wszystkie książki Piotr Plebaniak

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Starożytna mądrość chińska nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Starożytna mądrość chińska. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat