Strange. The Dreamer. Tom 1. Marzyciel

autor: Laini Taylor
9.4 /10
Ocena 9.4 na 10 możliwych
Na podstawie 8 ocen kanapowiczów
Książka Strange. The Dreamer. Tom 1. Marzyciel
Książka Strange. The Dreamer. Tom 1. Marzyciel
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
9.4 /10
Ocena 9.4 na 10 możliwych
Na podstawie 8 ocen kanapowiczów

Opis

To marzenie wybiera marzyciela, a nie odwrotnie Lazlo Strange od zawsze marzył, aby poznać tajemnice zaginionego miasta Szloch. Jako sierota, a potem skromny bibliotekarz, nawet nie przypuszczał, że ma szansę na odbycie kosztownej wyprawy przez pustynię Elmuthaleth do miejsca, gdzie mieszkają mityczni wojownicy. Dopóki sami nie przekroczyli bramy Wielkiej Biblioteki i nie zaproponowali wyprawy... komuś innemu. Tu liczy się czas i każda podjęta decyzja. Przed Strange’em pojawią się wybory, których nie sposób dokonać, żal, którego nie da się wyleczyć, oraz magia tak prawdziwa, jakby istniała naprawdę. Zanurz się w świecie pełnym skrywanych od wieków tajemnic, marzeń niebieskich jak opale, jak skrzydła ważki czy niebo, niezwykłych snów, które dyktują zmysły. Czytając Marzyciela, zapomnisz, co jest snem, a co jawą. „Laini Taylor jest cholerni...
Data wydania: 2018-03-14
ISBN: 978-83-8129-079-1, 9788381290791
Wydawnictwo: Sine Qua Non
Stron: 512

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Strange. The Dreamer. Tom 1. Marzyciel nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
✍️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie
@esclavo
@esclavo 2018-12-05
Przeczytane (2018-11-11)
Co wydawnictwo Sine Qua Non zrobiło z tą okładką to mistrzostwo. Prawdopodobnie najpiękniejsza okładka tego roku. Niebieska ze złoconą ćmą. Na szczęście piękna okładka jest wprost proporcjonalna do treści, dlatego oprócz oczu, możemy też cieszyć umysł. Miałam przyjemność czytać Marzyciela przedpremierowo dzięki portalowi czytampierwszy.pl, ale oprócz okładki nic nie wiedziałam o treści. Nie czytałam też nic z wcześniejszego dorobku autorki, dlatego moja nieświadomość stylu pisania i tematyki trochę była krępująca. Ale czy niespodzianka była przyjemna? "Czytał, idąc. Czytał, jedząc. Pozostalo bibliotekarze podejrzewali, że czytał, nawet kiedy spał, albo że w ogóle nie sypiał." Od pierwszy...
serce  1 Polubienie | Komentarze (1) | link |
SI
@silwana 2018-12-05
Przeczytane (2018-02-28)
Zachęcona piękną okładką i ciekawym opisem. Z wielką chęcią zabrałam się za Marzyciela Laini Laylor. Historia opowiada o Lazlo, sierocie, który z czasem staje się bibliotekarzem, a z biegiem historii nawet kimś więcej. Po przeczytaniu kilku pierwszych stron przeszła mi myśl, że będzie to ciężka książka i nie byłam do końca przekonana czy mi się spodoba. Naprawdę z trudem czytało się te strony. Mało było dialogów, za to bardzo dużo opisów. Na szczęście nie zniechęcił mnie początek i bardzo dobrze, że nie odłożyłam książki na później. Co prawda nadal za dużo nie było w niej dialogów (choć więcej niż na początku), ale historia Lazlo okazała się bardzo wciągająca i szybko się ją czytało, pomimo...
serce  1 Polubienie | link |
WA
@waitfor_book 2019-04-12
Przeczytane (2019-04-12)
W świecie stworzonym przez Laini Taylor poznajemy sierotę, bibliotekarza i przede wszystkim wielkiego marzyciel o imieniu Lazlo Strange. Jednym z największych marzeń mężczyzny jest poznanie wszystkich tajemnic miasta Szloch. Miasto to jest osobliwe, ponieważ jego prawdziwa nazwa została wymazana z ludzkich umysłów. Gdy do jego miasta zjawiają się przybysze z owego miasta Lazlo zaczyna wierzyć, że jego marzenia mogą się spełnić, ale żeby to się stało będzie musiał wyjść przed szereg czego nigdy nie robił. A w to wszystko zamieszania jest pewno niebiesko-skórna pół bogini, dzięki której Lazlo odkryje kim tak naprawę jest. Do sięgnięcia po tą książkę skłonił mnie blurb i okładka, która została...
serce  1 Polubienie | link |
AL
@alien125 2019-05-14
Przeczytane (2019-03-19)
Magiczna opowieść , w której poza pomysłem zachwycił mnie język autorki.
serce | link |
AK
@Angelika_Kubicz 2019-07-16
Przeczytane (2019-07-16)
@Moni67
@Moni67 2019-05-23
Przeczytane (2019-05-12)
MO
@Moni5 2019-05-06
Przeczytane (2019-05-06)
@miedzytytulami
@miedzytytulami 2019-04-19
Przeczytane (2019-04-17) Kupić na półkę

Co czytać po książce “Strange. The Dreamer. Tom 1. Marzyciel”- Laini Taylor

Książka Zawsze przy tobie
Zawsze przy tobie K.A. Linde
6.5/10
Miałam cudowne życie, dopóki mój mąż nagle nie umarł. Nigdy ...
Książka Współlokatorzy
Współlokatorzy Beth O'Leary
8.9/10
Po bolesnym rozstaniu z chłopakiem Tiffy potrzebuje mieszka...
Książka Dynia i jemioła. Nietypowe historie świąteczne.
Dynia i jemioła. Nietypowe ... Aneta Jadowska, Magdalena Babińska (ilust.)
9.1/10
Świąteczny koniec roku, okres od Halloween do sylwestra . Ot...
Książka Diabelski Młyn
Diabelski Młyn Aneta Jadowska
8.7/10
Wszystkie ścieżki prowadzą do Archiwum. Czy któraś wiedzie z...
Książka Dziewczyna z Dzielnicy Cudów
Dziewczyna z Dzielnicy Cudów Aneta Jadowska
7.8/10
Są przyjazne i urocze miasta alternatywne. I jest Wars – sza...

Cytaty z książki

Bo czymże innym jest człowiek, jak nie kompletem złożonym z wycinków pamięci i skrawków doświadczeń, zestawem określonych komponentów, które można nieograniczenie układać w rozmaite wzory?
Tam, zamknięta pomiędzy okładkami, znajdowała się się historia ludzkiej wyobraźni i nic nie wydawało mu się jednocześnie piękniejsze, straszniejsze i dziwaczniejsze.
Myślę, że jesteś baśnią. Myślę, że jesteś magiczna, odważna i wyjątkowa. I... mam nadzieję, że pozwolisz mi być częścią swojej opowieści.
Wydawało się to oczywiście niemożliwe. Ale czy kiedykolwiek powstrzymało to jakiegoś marzyciela?
Nie patrz tak na mnie. - powiedział Ruza. -Jak? -Jakbym był piękną książką, którą miałbyś za chwilę otworzyć i pożreć jej zawartość swoim chciwymi, rozszalałymi oczyma.

Twórcy strony

puchar @esclavo @esclavo pierwsza opinia
Dzięki takim kanapowiczom jak ty, ta strona może się rozwijać.

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się

Co słychać?

"Powiedz tak!" - nowy patronat serwisu nakanapie.pl
"Powiedz tak!" - nowy patronat serwisu nakanapie.pl
#patronat, #premiera
10 lipca miała miejsce premiera naszego kolejnego patronatu - książki "Powiedz tak!" Nie możemy się doczekać Waszych recenzji.
Mężczyzna bez winy i wstydu - wywiad z Wojciechem Kruczyńskim i Krystyną Romanowską
Mężczyzna bez winy i wstydu - wywiad z Wojciechem Kruczyńskim i Krystyną Romanowską
#wywiad
"Mężczyzna bez winy i wstydu" to książka, w której autorzy podjęli próbę rozłożenia na czynniki pierwsze społeczno-socjologicznego fenomenu "fajnego faceta XXI wieku". Czy im się to udało? Przekonajcie się sami czytając wywiad i książkę. Na naszej kanapie zasiedli tym razem Krystyna Romanowska i Wojciech Kruczyński. 
"Ostra jazda" - wywiad z Ryszardem Ćwirlejem
"Ostra jazda" - wywiad z Ryszardem Ćwirlejem
#wywiad
Raptem kilka tygodni po ostatnim wywiadzie mamy przyjemność ponownie gościć na naszej kanapie Ryszarda Ćwirleja. Tym razem okazją do rozmowy jest najnowsza powieść autora - "Ostra jazda"