Strategia adaptacyjna Federacji Rosyjskiej

Marcin Kosienkowski
Strategia adaptacyjna Federacji Rosyjskiej
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Oderwanie się Litwy. Łotwy i Estonii od Związku Radzieckiego/Federacji Rosyjskiej wymusiło na Moskwie zaadaptowanie się do nowej rzeczywistości międzynarodowej. Tym bardziej że secesja republik nadbałtyckich m.in. pogorszyła położenie geostrategiczne Rosji nad Morzem Bałtyckim, pozbawiła ją dostępu do niezamarzających portów w tym regionie i pozostawiła liczną ludność rosyjskojęzyczną pod zwierzchnictwem obcych władz. Ponadto Bałtowie podjęli, zakończone niedawno powodzeniem, starania o wstąpienie do NATO i Unii Europejskiej. Celem Kremla stała się reintegracja oraz przeciwdziałanie dezintegracji poszczególnych przestrzeni obszaru poradzieckiego. za którego naturalną część uważano Litwę, Łotwę i Estonię.<BR> Niniejsze opracowanie poświęcone jest strategii adaptacyjnej Federacji Rosyjskiej wobec państw bałtyckich. Przedstawiono w nim zarówno koncepcyjny komponent strategii, jak i praktyczny, czyli działania służące jej realizacji, zidentyfikowano czynniki warunkujące ja oraz zaprezentowano możliwe scenariusze prognostyczne strategii adaptacyjnej, co pozwoliło na ocenę jej skuteczności.
Data wydania: 2006
ISBN: 978-83-89588-52-4, 9788389588524
Wydawnictwo: Adam Marszałek

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Strategia adaptacyjna Federacji Rosyjskiej aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Strategia adaptacyjna Federacji Rosyjskiej. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl