Strategiczne znaczenie Morza Bałtyckiego po roku 1990. Siły morskie państw bałtyckich i perspektywy ich rozwoju.

Piotr Mickiewicz
Strategiczne znaczenie Morza Bałtyckiego po roku 1990. Siły morskie państw bałtyckich i perspektywy ich rozwoju.
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Położony na uboczu głównych szlaków komunikacyjnych Bałtyk jest akwenem szczególnego rodzaju. Pomimo niezbyt atrakcyjnych warunków hydrogeograficznych był od wieków rejonem ożywionych stosunków politycznych i gospodarczych. Morze Bałtyckie, od początku tworzenia się państwowości krajów go otaczających, był obszarem intensywnej wymiany handlowej, przerwanej staraniami o hegemonię na jego wodach. Po roku 1990 jego znaczenie niepomiernie wzrosły ze względu na realizowane na obszarze jego zlewiska europejskie procesy stabilizacyjne.<BR> <BR> Prezentowana praca koncentruje się na przedstawieniu głównych procesów stabilizujących sytuację polityczną w subregionie bałtyckim po roku 1990 oraz określeniu ich wpływu na kształt doktryn obronnych państw zlewiska Bałtyku oraz koncepcje użycia ich najistotniejszych elementów składowych
Data wydania: 2003
ISBN: 978-83-7322-679-1, 9788373226791
Wydawnictwo: Adam Marszałek
Mamy 1 inne wydanie tej książki

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Strategiczne znaczenie Morza Bałtyckiego po roku 1990. Siły morskie państw bałtyckich i perspektywy ich rozwoju.? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Strategiczne znaczenie Morza Bałtyckiego po roku 1990. Siły morskie państw bałtyckich i perspektywy ich rozwoju.. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
  • O nas
  • Kontakt
  • Pomoc
  • Polityka prywatności
  • Regulamin
  • © 2021 nakanapie.pl
    Zrobione z {} na Pradze Południe