Struktura w antystrukturze Szkice o karnawale i teatrze

Wojciech Dudzik
Struktura w antystrukturze Szkice o karnawale i teatrze
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Zbiór studiów z zakresu badań nad teatrem i karnawałem. Zawiera szkice o konkretnych przejawach praktyk karnawałowych lub teatralnych oraz o sposobie badania jednych i drugich. Autor postrzega teatr w kontekście kulturowym i komunikacyjnym i w podobny sposób traktuje karnawał, analizując obie formy ludzkiej aktywności artystycznej i społecznej za pomocą podobnych narzędzi. Poszerza spojrzenie na teatr o perspektywę antropologiczną i kulturoznawczą, a karnawał postrzega nie tylko w tradycyjnym horyzoncie etnograficznym, lecz także w kontekście antropologii widowisk.
Data wydania: 2013
ISBN: 978-83-235-1176-2, 9788323511762
Wydawnictwo: Wydawnictwa Uniwersytetu Warszawskiego
Stron: 242

Autor

Wojciech Dudzik Wojciech Dudzik
Urodzony w 1959 roku w Polsce
Prof. i kierownik Zakładu Teatru i Widowisk Instytutu Kultury Polskiej UW. Teatrolog i kulturoznawca. Członek Komitetu Nauk o Kulturze PAN, Rady Naukowej Instytutu Sztuki PAN, prezes Polskiego Towarzystwa Badań Teatralnych. Zainteresowania badawcze:...

Pozostałe książki:

Wieża Hölderlina i inne miejsca Karnawały w kulturze Antropologia widowisk. Zagadnienia i wybór tekstów Paradoksy maski. Antologia Maska w kulturze współczesnej Europy
Wszystkie książki Wojciech Dudzik

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Struktura w antystrukturze Szkice o karnawale i teatrze aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Struktura w antystrukturze Szkice o karnawale i teatrze. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl