Studia uniwersyteckie malborczyków do 1773 r

Wiesław Długokęcki, Marian Pawlak
Studia uniwersyteckie malborczyków do 1773 r
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Autorzy publikacji dokonali syntezy dotychczasowego stanu wiedzy o kształceniu malborskiej młodzieży męskiej. Oprócz wykazu studentów z Malborka, znajdziemy w niej informacje na temat stanu badań nad dziejami miasta i oświaty w Malborku. Dowiemy się, jak wyglądały przygotowania malborczyków do studiów uniwersyteckich oraz zapoznamy się z kierunkami i uczelniami przez nich wybieranymi, przebiegiem kształcenia na poziomie wyższym, a wreszcie z karierami, jakie zrobili po zakończeniu edukacji. SPIS TREŚCI: Wstęp - Stan badań nad dziejami miasta Malborka i oświaty w Malborku - Szkolnictwo w Malborku do początków XVI wieku - Rozdział I ; Przygotowania malborczyków do studiów uniwersyteckich w epoce staropolskiej - Rozdział II ; Studia uniwersyteckie malborczyków - Rozdział III ; Kariery malborczyków - WYKAZ STUDENTÓW Z MALBORKA DO 1773 R. SPORZĄDZONY NA PODSTAWIE WYDRUKOWANYCH ALBUMÓW UNIWERSYTETÓW, AKADEMII I GIMNAZJÓW
Data wydania: 2004
ISBN: 978-83-7096-517-4, 9788370965174
Wydawnictwo: Brak

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Studia uniwersyteckie malborczyków do 1773 r nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Studia uniwersyteckie malborczyków do 1773 r. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2023 nakanapie.pl