Stwardnienie rozsiane od chemiokin do przeciwciał monoklonalnych

Robert Bonek, Ewa Betscher, Ewa Krzystanek, Marcin Mycko ...
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
Stwardnienie rozsiane od chemiokin do przeciwciał monoklonalnych
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

„Stwardnienie rozsiane. Od chemokin do przeciwciał monoklonalnych” pod redakcją dr. Roberta Bonka to podsumowanie najnowszej wiedzy dotyczącej MS (ang. multiple sclerosis), powszechnie znanej jako SM (łac. sclerosis multiplex).

Ostatnie dwadzieścia lat w neurologii to dynamiczny rozwój metod diagnostycznych, badań nad chorobą i terapii chorób neuroimmunologicznych.

Diagnostyka i leczenie stwardnienia rozsianego wciąż pozostaje jednak wyzwaniem. Od 2001 r. kryteria rozpoznania modyfikowano już trzykrotnie, a oprócz standardowych metod obrazowania pojawiają się nowe techniki, pozwalające np. na ocenę wolumetrii mózgu. Coraz większe znaczenie ma badanie spektralnej optycznej koherencyjnej tomografii siatkówki. Szuka się specyficznych biomarkerów, jak np. neurofilamenty. Oprócz leków hamujących rozwój choroby w ostatnich latach pojawiła się możliwość terapii rekonstytucyjnej układ immunologiczny.

Liczne badania dotyczące immunopatogenezy i prace nad kolejnymi „cząstkami” w terapii, zainteresowanie zaburzeniami funkcji poznawczych i oceną jakości życia chorych powoduje, że w najbliższych latach możemy się spodziewać nie tylko nowych danych dotyczących istoty MS, lecz może także kolejnego przełomu w leczeniu.

Każdy kolejny rok przynosi postęp w leczeniu chorych.
Data wydania: 2020-11-12
ISBN: 978-83-200-5927-4, 9788320059274
Wydawnictwo: PZWL
Stron: 464
dodana przez: mzksiazka

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Stwardnienie rozsiane

22.04.2020

"Stwardnienie rozsiane od chemiokin do przeciwciał monoklonalnych" pod redakcją naukową dr n. med., Roberta Bonka jest jednym z nielicznych dostępnych opracowań na temat SM. Pozycja ta jest efektem współpracy zespołu klinicystow zajmujących się problemem chorób neuroimmunologicznych. Bardzo szczegółowo omawia każdy aspekt zagadnienia, jednak jest ... Recenzja książki Stwardnienie rozsiane od chemiokin do przeciwciał monoklonalnych

Moja opinia o książce

Opinie

@mzksiazka
2020-04-22
8 /10
Przeczytane

Książka jest rewelacyjna! Wyczerpująco wyjaśnia wszystkie możliwe tematy związane z SM. idealna zarówno dla studentów medycy, jak i pragnących pogłębić swoją wiedze pacjentów.

× 1 | link |

Cytaty z książki

O nie! Książka Stwardnienie rozsiane od chemiokin do przeciwciał monoklonalnych. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl