Stworól, czyli historia niemal prawdziwa

Remigiusz Koczy
Stworól, czyli historia niemal prawdziwa
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Opowieść o tym, jak nuda wpędza w tarapaty, prawda walczy ze złudzeniami, a Prawdziwy Król jest pełen cierpliwej miłości... Gdzieś bardzo daleko istnieje królestwo – miasto, którego poddani uważają, że jest jedynym królestwem na całej ziemi. Jego król to władca despotyczny. Poddanych trzyma pod mocnym jarzmem swej hegemonii, nie tolerując najmniejszych oznak nieposłuszeństwa. Pośród obywateli miasta znajduje się jednak grupka dzieci, która w tajemnicy wymyka się poza wysokie mury w poszukiwaniu wolności i przygody. Tam więc, na niewielkim wzgórku spotyka ich przygoda, jakiej się nie spodziewali. Wprost z nieba, niemal na ich głowy, spada cudaczny lotnik – cudzoziemiec. Ów przedziwny w każdym calu człowiek, którego dzieci nazywają Stworólem, po kilku chwilach poznaje ich język i oznajmia rzecz niebywałą: za morzem istnieje inne, Prawdziwe Królestwo, jest inny, Prawdziwy Król. Ma na to dowody – niezrozumiałe słowa, obcy ubiór i coś wyjątkowego: Listy Prawdziwego Króla. Kiedy Stworól spadnie z nieba, wywoła niemałe zamieszanie. Czy naprawdę przybył nie z tej ziemi? Czy przekona mieszkańców królestwa, że istnieje coś więcej poza ich miastem? Czy wygra bitwę wiary z magią i jak wydostanie się z więzienia? Nawijcio, Myślaczek, Chichcia i i inne dzieci zaufają Stworólowi, a co zrobi Wielki Sekretarz, któremu przybysz uzdrowi plecy? Dlaczego nibykról wpadnie w szał? "Jest to powieść o Prawdzie i fałszu, o upadku i odrodzeniu, o przyjaźni i poświęceniu skierowana do starszych dzieci oraz młodszych nastolatków. W formule przygodowej fantasy zawarłem biblijną przypowieść, która zachęca do tego, by nie ulegać złudzeniom oraz kieruje serce na drogę poszukiwania Prawdy. "Stworól, czyli historia niemal prawdziwa" to baśniowa przygoda dla dzieci, która pokazuje różnicę między Bożym Królestwem, a pełnym ułudy i kłamstwa światem, nad którym panuje władca ciemności... Historia jest pełna biblijnych analogii, w których można odnaleźć Mojżesza i plagi egipskie, proroka Daniela oraz ujarzmionego lwa, przemienionego apostoła Pawła, czy wyprowadzonego z więzienia przez anioła apostoła Piotra. Współczesne książki dla dzieci pełne są zarówno czarnej, jak i białej magii, ale „Stworól” sprzeciwia się magii w ogóle, bo Bóg nie ma nic wspólnego z żadną magią. Bóg to cuda, które leczą i dają prawdziwą wolność. Bóg jest Królem pełnym łaski i cierpliwości, który potrafi uratować nas z wszelkich opresji, choć najczęściej wpadamy w nie z własnej winy...Bóg to Król, który potrafi pocieszyć i zachęcić swoim Słowem, bo ono żyje i ma moc wzbudzającą wiarę, a wiara zmienia ludzkie życie. Zachęcam do zakupu lektury, która może być dobrym prezentem na każdą okazję dla dzieci powyżej dziesiątego roku życia." Remigiusz Koczy
ISBN: 978-83-64675-23-2, 9788364675232
Wydawnictwo: Absolutnie Fantastyczne

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Stworól, czyli historia niemal prawdziwa? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Stworól, czyli historia niemal prawdziwa. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2023 nakanapie.pl