Świadczenia z ubezpieczenia chorobowego i wypadkowego

Joanna Grzelińska-Darłak
Książka Świadczenia z ubezpieczenia chorobowego i wypadkowego
Książka Świadczenia z ubezpieczenia chorobowego i wypadkowego
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

?Świadczenia z ubezpieczenia chorobowego i wypadkowego? to praktyczne opracowanie omawiające zasady ustalania uprawnień do ww. świadczeń, przesłanki nabycia, sposób obliczenia ich wysokości i wypłatę. Rozważania uzupełniają (wyróżnione w formie graficznej) wskazówki, o których należy pamiętać w codziennej pracy. Ponadto autorka przytacza wiele praktycznych przykładów dotyczących poruszanych zagadnień oraz przywołuje bogate orzecznictwo sądowe.Publikację podzielono na dwie części, z których pierwsza przybliża takie zagadnienia jak:- zasiłek chorobowy, wyrównawczy, macierzyński, opiekuńczy ? przesłanki i dokumenty stanowiące podstawę ich przyznania, sposób obliczenia podstawy ich wymiaru,- zwolnienia lekarskie ? zasady ich wystawiania, kontrola formalna zwolnień,- świadczenia rehabilitacyjne,- postępowanie w sprawie wypłaty zasiłków,- nienależnie pobranie świadczeń i ich zwrot,- wyłączenie prawa do świadczeń z ubezpieczenia chorobowego.Część druga publikacji przedstawia problematykę:- wypadków przy pracy oraz chorób zawodowych,-okoliczności wyłączających uprawnienia do świadczeń z ubezpieczenia wypadkowego,- sposobów ustalania okoliczności i przyczyn wypadków przy pracy,- zbiegu prawa do świadczeń.Publikacja kierowana jest do pracowników działów kadr, BHP i biur podatkowych, przedsiębiorców prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą, praktyków prawa ? radców i adwokatów, oraz wszystkich osób zajmujących się załatwianiem spraw związanych z przyznawaniem świadczeń chorobowych i wypadkowych.
Data wydania: 2011
ISBN: 978-83-931781-6-2, 9788393178162
Wydawnictwo: Gaskor
Stron: 338

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Świadczenia z ubezpieczenia chorobowego i wypadkowego aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Świadczenia z ubezpieczenia chorobowego i wypadkowego. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl
Zrobione z {} na Pradze Południe