Świat dorastających dziewcząt : jak pomóc córce przeżyć perypetie okresu dojrzewania

Rosalind Wiseman
7 /10
Ocena 7 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
Świat dorastających dziewcząt : jak pomóc córce przeżyć perypetie okresu dojrzewania
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7 /10
Ocena 7 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

Rodzice odnoszą często wrażenie, ze ich dorastające córki żyją w jakimś innym, odrębnym świecie, który rządzi się własnymi prawami. l nie mylą się: tak właśnie jest! Dorastające dziewczyny wchodzą w różne relacje między sobą i nie zawsze potrafią poradzić sobie z silną presją ze strony swoich koleżanek i przyjaciółek. Autorka przytacza liczne wypowiedzi rodziców oraz ich córek mówiące o ogromnym wpływie grupy rówieśników na wiele aspektów życia nastolatki - jej samopoczucie i samoocenę, sposób myślenia i zachowanie, stosunek do szkoły, relacje z chłopcami, ubieranie się itd. Książka, napisana z pasją i humorem, dostarcza rodzicom i ich dzieciom wielu tematów do wspólnych rozmów, a jej lektura może być początkiem wspólnego odkrywania praw rządzących w tajemniczym świecie dziewcząt. Książka - uznana w USA za bestseller - zainspirowała Tinę Fey do napisania scenariusza filmu, który na polskich ekranach ukazał się pt. "Wredne dziewczyny". Dzięki naszemu poradnikowi możesz lepiej zrozumieć swoją córkę i pomóc jej bezpiecznie przebrnąć przez okres dojrzewania. - Królowa, Robotnica, Ofiara i inne role odgrywane przez dziewczęta - jak ustalić, która z tych ról przypada Twojej córce i w jaki sposób możesz pomóc jej być sobą. - Próba sił między dziewczętami: od zaproszenia na urodziny i zajmowania miejsc w stołówce po niedozwolone imprezy -jak sobie radzić w takich sytuacjach. - Dobra i zła popularność -jak przeciwdziałać negatywnym wpływom grup rówieśników na życie Twojej córki. - Style rodzicielstwa: młodzieżowy, najlepszego przyjaciela/przyjaciółki, bezkonfliktowy i wiele innych -jak określić własny styl i zrozumieć, w jaki sposób Twoje doświadczenia i uprzedzenia wpływają na relacje z córką.
Data wydania: 2005
ISBN: 978-83-200-2935-2, 9788320029352
Wydawnictwo: PZWL

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Świat dorastających dziewcząt : jak pomóc córce przeżyć perypetie okresu dojrzewania? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@MargaritaCzyta
2021-02-05
7 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Świat dorastających dziewcząt : jak pomóc córce przeżyć perypetie okresu dojrzewania. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl