Świat w piżamie

Justyna Drobkiewicz
8.5 /10
Ocena 8.5 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów
Świat w piżamie
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8.5 /10
Ocena 8.5 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów

Opis

Nowe wydanie znanje już czytelnikom książki o Krzysiu. Głównym bohaterem „Świata w piżamie” jest czteroletni Krzyś. Każdego dnia wieczorem tuż przed zaśnięciem snuje rozmyślania na temat tego, co się dzieje w nocy, kiedy miasto układa się do snu. Krzysia zadziwia informacja, że nie wszyscy w nocy śpią. Uwielbia opowieści taty-pilota, który czasem pilotuje nocne rejsy, mamy, która w nocy pisze artykuły do gazety, dziadka, który wspomina nocne połowy ryb, czy babci, która zdradza, że bardzo lubi słuchać nocą radia. Gdzieś poza pokojem Krzysia toczy się niezwykłe nocne życie, o którym chłopiec zaczyna śnić.

Data wydania: 2021-03-10
ISBN: 978-83-8141-322-0, 9788381413220
Wydawnictwo: Dwukropek
Stron: 64
dodana przez: chudini0505
Mamy 1 inne wydanie tej książki

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Świat w piżamie nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@jusztuczka
2021-07-01
8 /10

“Świat w piżamie” Justyny Drobkiewicz z ilustracjami Anny Simeone od wydawnictwa Dwukropek to wspaniała książka dla dzieci 4+. Jest pełna odpowiedzi, jak i pięknych ilustracji. Wiadomym jest, że większośc dzieci w nocy śpi. Maluchy nie zdają sobie sprawy czasem, że życie toczy się dalej, mimo tego, że one same śpią i śnią piękne sny. “Świat w piżamie” to rewelacyjnie skonstruowana książka, zawiera 14 osobnych opowiadań, które rozpoczynają się sytuacjami, w których dziecko zadaje pytanie. Następnie uzyskuje odpowiedź, która dotyczy właśnie zawodów wykonywanych nocą, czynności, które dla nas są oczywiste, a jednocześnie od innych ludzi wymagają ciężkiej pracy. Bo skąd niby w piekarniach rano brałby się świeży chleb, gdyby nie piekarze, którzy wstają niezwykle wcześnie, by zarobić ciasto, uformować bochenki i włożyć je do pieca. Jak moglibyśmy rano zakupić świeże kwiaty, owoce i warzywa, gdyby nie osoby zajmujące się ich zbieraniem, przewozem i dostarczaniem na giełdę? Jak samoloty mogłyby latać również nocą, gdyby nie piloci, stewardesy oraz osoby obsługujące lotniska? Takich przykładów jest mnóstwo i znajdziecie je właśnie w tej świetnie skonstruowanej i wspaniale zilustrowanej książce. Choć wydaje się ona długa, czyta się ją bardzo szybko, a poszczególne historie można bez przeszkód podzielić sobie na kilka dni. Polecam, gdyż książka jest nie tylko ładna, ale odpowiada na liczne pytania dzieci i jest źródłem cennej wiedzy.

| link |
@wopisiepl
2021-04-09
9 /10

Kiedy jedni zasypiają, inni pracują. Dla bohatera książki, Krzysia to rzecz bardzo interesująca i niezwykła.
Dlaczego właśnie w nocy piekarz gniecie ciasto? I czemu pilot samolotu lata w nocy? Na te oraz inne nurtujące przedszkolaków pytania odpowiada ta książka. Ciekawe opowieści o zawodach, które wykonuje się wtedy, gdy dzieciaki smacznie śpią :)
Zapraszam do wysłuchania opinii Natalki o książce:
https://www.spreaker.com/user/13227592/swiat-w-pizamie


| link |

Cytaty z książki

O nie! Książka Świat w piżamie. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl