Recenzje książki "Światła września"

Dodaj swoją recenzję

Zabawkowy świat.

· 2012-08-18 12:22:24

Po niezbyt szczęśliwym wydarzeniu, które nastąpiło w twojej rodzinie, po roku pełnym głodu, bólu, smutku - przeprowadzasz się gdzieś, gdzie twoje troski mogą odejść a szczęście może ponowie cię odwiedzić. Nie wahasz się ani chwili. Jedziesz tam. Tylko czy na pewno spotka cię szczęście? Czy mroczna przeszłość nie powróci by się zemścić? "Na tym świ... czytaj dalej »

Z morałem

@coolmamma @coolmamma · 2013-03-20 18:30:37

"-Światła września - odpowiedział Ismael, kiedy zaczęli opływać cypel. - Legenda, powiedzmy, że to legenda, głosi, iż wiele lat temu, pod koniec lata, kiedy odbywała się doroczna, kończąca sezon maskarada, ludzie ujrzeli kobietę w przebraniu, która wsiadła w porcie na jacht i odbiła od brzegu. Niektórzy utrzymują, że miała na wysepce potajemną rand... czytaj dalej »

światy C.R. Zafona

MA
@pirydyna · 2012-07-25 10:28:10

Zafon zauroczył mnie umiejętnością tworzenia niezwykłego świata w świecie rzeczywistym. "Cień wiatru" i "Gra anioła" to majstersztyki, nieprzewidywalne, zaskakujące i trzymające do końca w napięciu. Być może przyzwyczajona do tego typu formuły, "Światła września" nie zrobiły na mnie już takiego wrażenia. Czytając tą pozycję byłam w stanie przewidzi... czytaj dalej »

Światła września -Aleksandra..

@Ola.123 @Ola.123 · 2011-12-07 16:12:10

Jest mi niezmiernie przykro to mówić ale ''Światła września'' to była moja pierwsza książka wybitnego i popularnego autora C.R Zafón'a. Bardzo często odwiedzam bibliotekę, a jeszcze częściej spotykam się z powieściami tego autora. Jakoś nigdy nie miałam czasu by zapoznać się z jego twórczością. Ale dzięki uprzejmości wydawnictwa w moje łapki trafił... czytaj dalej »

Światła września

@gudrun @gudrun · 2011-11-05 11:45:35

Czasami odczuwam zagubienie, próbując odnaleźć coś wartego uwagi w bezkresnym morzu lektur. Jak tu trafić na ‘perłę’ pośród tych setek tysięcy rozmaitych fal…? Chyba najprościej jest zawitać do bezpiecznej przystani… Dla mnie taką przystanią jest Zafón. Czytelniczą przygodę z jego twórczością rozpoczęłam od „Mariny”. Ta nietuzinkowa publikacja ro... czytaj dalej »

Światła września

@Lena173 @Lena173 · 2011-11-11 11:56:58

Carlos Ruiz Zafon zyskał światowy rozgłos dzięki bestsellerom "Cień wiatru" i "Gra anioła", wydanym w Polsce nakładem wydawnictwa Muza SA. Debiutował w 1993 powieścią "Książę Mgły", wyróżnioną Nagrodą Edebe. W 1994 ukazał się "Pałac Północy", który od momentu wydania w Polsce znajduje się w czołówce list bestsellerów. "Światła września" są trzecią... czytaj dalej »

...

@sabinka.t1 @sabinka.t1 · 2011-11-30 14:00:59

Carlos Ruiz Zafon to pisarz znany na całym świecie. Zyskał rozgłos dzięki powieściom "Cień wiatru" oraz "Gra anioła". Miałam ogromną przyjemność zapoznać się z powieścią "Cień wiatru". Zauroczyła mnie sama treść powieści, jednak nie byłoby tak bez świetnego stylu autora. Z wielkim zapałem zabrałam się za kolejną powieść Zafona, która niedawno zosta... czytaj dalej »

W cieniu zaklęty

@Sil @Sil · 2011-12-21 23:39:50

W cieniu zaklęty „Światła września” Carlos Ruiz Zafón wyd. Muza rok: 2011 str. 256 Ocena: 5/6 Choć Światła września dotarły do mnie dobrze ponad miesiąc temu, to za lekturę tej powieści zabrałam się dopiero teraz. Powód był prosty – oczekiwałam na wydanie audiobooka oraz na jego dostarczenie. Zapytacie zapewne skąd taka decyzja. Zdecydowałam, że... czytaj dalej »

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się

Co słychać?

"Powiedz tak!" - nowy patronat serwisu nakanapie.pl
"Powiedz tak!" - nowy patronat serwisu nakanapie.pl
#patronat, #premiera
10 lipca miała miejsce premiera naszego kolejnego patronatu - książki "Powiedz tak!" Nie możemy się doczekać Waszych recenzji.
Mężczyzna bez winy i wstydu - wywiad z Wojciechem Kruczyńskim i Krystyną Romanowską
Mężczyzna bez winy i wstydu - wywiad z Wojciechem Kruczyńskim i Krystyną Romanowską
#wywiad
"Mężczyzna bez winy i wstydu" to książka, w której autorzy podjęli próbę rozłożenia na czynniki pierwsze społeczno-socjologicznego fenomenu "fajnego faceta XXI wieku". Czy im się to udało? Przekonajcie się sami czytając wywiad i książkę. Na naszej kanapie zasiedli tym razem Krystyna Romanowska i Wojciech Kruczyński. 
"Ostra jazda" - wywiad z Ryszardem Ćwirlejem
"Ostra jazda" - wywiad z Ryszardem Ćwirlejem
#wywiad
Raptem kilka tygodni po ostatnim wywiadzie mamy przyjemność ponownie gościć na naszej kanapie Ryszarda Ćwirleja. Tym razem okazją do rozmowy jest najnowsza powieść autora - "Ostra jazda"