Systemy gospodarcze a globalna konkurencja.

Jan W. Bossak
Systemy gospodarcze a globalna konkurencja.
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Jan W. Bossak, profesor Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, specjalizuje się w problematyce międzynarodowych stosunków i systemów gospodarczych oraz studiów porównawczych. Stypendysta rządów Japonii i Stanów Zjednoczonych. Autor wielu publikacji w kraju i za granicą. Działalność akademicką łączy z doświadczeniem w zarządzaniu funduszami i bankowością inwestycyjną.<BR> Przedmiotem kąiążjii są:<BR><BR> &#8226; systemy gospodarcze, &#8226; ich sprawność i potencjał rozwojowy w warunkach globalnej konkurencji,<BR> &#8226; metodologia międzynarodowych porównań systemów gospodarczych,<BR> &#8226; reformy i transformacja systemów oraz wzorce rozwojowe.<BR> Autor analizuje systemy gospodarcze nie tylko z perspektywy prakseologiczhej, ale także dynamiki, infiowacyjności i konkurencyjności. Eksponuje rolę jakości instytucji i kapitału ludzkiego. Podkreśla konieczność zapewnienia zgodności systemu instytucji z normami i zachowaniami demokratycznych społeczeństw oraz wymogami globalnej konkurencji i postępu technologicznego.<BR> *<BR> "Książka adresowana jest do studentów, ekonomistów i polityków oraz czytelników zainteresowanych reformami systemowymi i rozwojem gospodarczym w warunkach globalnej konkurencji.
Data wydania: 2006
ISBN: 978-83-7378-235-8, 9788373782358
Wydawnictwo: Szkoła Główna Handlowa w Warszawie

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Systemy gospodarcze a globalna konkurencja. aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Systemy gospodarcze a globalna konkurencja.. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2023 nakanapie.pl