Szmal pachnący ziołem

Ewelina Pałecka
8.4 /10
Ocena 8.4 na 10 możliwych
Na podstawie 16 ocen kanapowiczów
Szmal pachnący ziołem
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8.4 /10
Ocena 8.4 na 10 możliwych
Na podstawie 16 ocen kanapowiczów

Opis

Waleria prowadzi spokojne życie u boku zaborczo zazdrosnego męża oraz kochającego syna. Gdy po siedemnastu latach nieobecności, prosto z więzienia, do kraju wraca jej brat, rzeczywistość trzydziestodwulatki zupełnie się zmienia. Jedną pochopnie podjętą decyzją nieoczekiwanie daje się wciągnąć w świat produkcji i handlu narkotykami, a jednocześnie wplątuje się w namiętny, lecz toksyczny romans, który staje się jej nałogiem. Zdaje sobie sprawę z konsekwencji, które może nieść prowadzenie podwójnego życia, a jednak nie zamierza się z niego wycofać.

Książka zabierze Cię w pełne rozterek życie bohaterów, gdzie w powietrzu unosi się dym papierosowy, alkohol to zwykła codzienność, kokaina pozwala przetrwać noc, seks nie jest tylko seksem, lecz aktem ogromnej namiętności, ciągła ucieczka przed policją staje się zabawą, a związana z tym adrenalina nie pozwala się rozstać z przestępczym światem.

Data wydania: 2023-01-10
ISBN: 978-83-965469-0-6, 9788396546906
Wydawnictwo: samowydawcy.pl
Stron: 352
dodana przez: dominika.nawidelcu

Autor

Ewelina Pałecka Ewelina Pałecka - jestem osobą z głową pełną pomysłów i życiem pełnym pasji. Prowadzę bardzo aktywny tryb życia i nieustannie się czegoś uczę. Wciąż mam pragnienie poznawania nowych ludzi i miejsc. Uwielbiam podróżować. Od 10 lat realizuję się w zaw...

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Ryzykowny interes

25.02.2023

Monotonność i rutyna w życiu, a zwłaszcza w związku czasem u niektórych ludzi wyzwala frustrację i zniechęcenie do obecnego stanu rzeczy. Jedni będą próbowali naprawić sytuację mobilizując do większej aktywności otoczenie, a drudzy po prostu uciekną przy najbliższej okazji. Niestety nie zawsze dane działanie przyniesie zamierzone efekty i może tyl... Recenzja książki Szmal pachnący ziołem

Pachnący interes

22.01.2023

„Alkohol używki, adrenalina i ryzyko stawały się dla mnie czymś powszednim. Fakt, że mój brat był obok, powodował, że w tym całym szaleństwie czułam się bezpiecznie.”[1] te słowa padają z ust Walerii, głównej bohaterki powieści Eweliny Pałeckiej pt. „Szmal pachnący ziołem”. Myślę, że tytuł podpowiada wam w jaką kabałę wpakowała się ta postać. Wygl... Recenzja książki Szmal pachnący ziołem

Ciągłe balansowanie nad przepaścią

4.03.2023

Waleria prowadzi poukładane życie u boku zaborczego męża. Jej radością jest mały Mikołaj, ukochany syn. Kobieta uwielbia spędzać z nim czas, znosząc wszelkie niedogodności. Wszystko zmienia się w dniu, w którym z więzienia wychodzi brat Walerii. Maks nie zamierza rezygnować z przestępczej działalności, a wkrótce wplątuje naszą główną bo... Recenzja książki Szmal pachnący ziołem

@gloria11@gloria11 × 4

Ciekawa lektura.

9.03.2023

Niedawno miałam przyjemność przeczytać bardzo ciekawy debiut pisarki, która na pewno ma talent i w przyszłości stworzy jeszcze niejedną wspaniałą historię. Ta lektura okazała się dla mnie niezwykle intrygująca i wciągająca. W dużym skupieniu przewracałam kolejne stronice, które pochłaniałam w zawrotnym tempie. Lekki i przystępny styl w odbiorze or... Recenzja książki Szmal pachnący ziołem

@Izzi.79@Izzi.79 × 3

Moja opinia o książce

Opinie

@Grzechuczyta
2023-02-25
10 /10
Przeczytane Recenzje Posiadam

Książkę czytało mi się szybko dzięki wspaniałemu stylowi pisarskiemu autorki, który jest łatwy w odbiorze, a tekst pozbawiony jest zbędnych opisów i w zamian za to jest nacechowany różnymi emocjami, a sama akcja potrafi wciągnąć już od pierwszych stron trzymając wciąż w napięciu. Każdy rozdział zaczyna się jakimś cytatem odnoszącym się do jego treści, co jest fajnym dodatkiem do lektury. Kolejnym plusem jest tłumaczenie w przypisach dość sporadycznych zwrotów zapisanych w języku angielskim, co jest mile widziane, gdyż nie każdy musi znać języki obce lub ten konkretny i zawsze takie podejście ułatwia lekturę danej książki. Zdarzają się też pikantne sceny erotyczne, które nadają książce ostrzejszego charakteru. Okładka dzięki swej kolorystyce przykuwa wzrok czytelnika i zdecydowanie pasuje do treści, jak i samego tytułu pozycji. Gorąco polecam książkę wszystkim fanom romansów, które trzymają czytelnika w niepewności i skłaniają ich do refleksji, dzięki życiowym problemom występującym u głównych bohaterów.

× 6 | link |
YO
2023-01-22
10 /10

Prywatnie pani dietetyk propagująca zdrowy styl życia wykreowała zupełnie inny świat...

"SZMAL PACHNĄCY ZIOŁEM" - debiut autorki?! Tak to jest debiut a ja jestem oczarowana. Z taką historią się jeszcze nie spotkałam a lekkie i przyjemne pióro sprawiło, że nie potrafiłam oderwać się od losów bohaterów, wręcz ją pochłonęłam.

Coś bliżej...
Waleria chcąc pomóc bratu zostaje wciągnięta w świat produkcji i handlu narkotykami. Jednocześnie wplątując się w namiętny a zarazem toksyczny romans z Patrykiem.
I tak będąc w separacji z zaborczo zazdrosnym mężem z którym zostaje syn, balansuje między Polską a Dublinem.
Razem z nią zaczyna wyjeżdżać Donata, która spotyka się z jej bratem Maksem.
Między Walerią a Patrykiem wciąż iskrzy a ich relacje coraz bardziej się rozkręcają. Czy ciągły sex to dobry fundament związku? Pozornie jest między nimi wszystko ok, ale zwsze, gdy prowadzi się podwójne życie zaczynają się komplikacje. Tylko Waleria nie zamierza z takiego życia rezygnować.

Akcja momentami pędzi, ale zarazem tak wciąga, że nie można oderwać się od czytania. Wszystko jest dopracowane w najmniejszych szczegółach.
Każdy rozdział rozpoczyna się zapowiedzią:
"Stres jest jak kajdanki,
tyle że noszone w sercu"
Helmut Qualtinger

Przedstawiony przez autorkę świat jest szalony. Jakie są odczucia po zażyciu narkotyków? Jak ten świat funkcjonuje, ta ciągła adrenalina, komu można zaufać?
I wciąż lejący się alkohol, dym p...

× 2 | link |
@wiktoria.wasilewska
2023-01-17
7 /10
Przeczytane

Czytacie debiuty?
Lubicie?

Ja czytam, nie mam jakichś uprzedzeń do nich. Często nawet trafiam na takie, które na długo zapadają mi w pamięć. Są dużo lepiej dopracowane niż niejedna książka zawodowego pisarza.

Szmal pachnący ziołem także jest debiutem.
Sięgnęłam po nią ze względu na trochę kontrowersyjny temat hodowania marihuany. W międzyczasie także palenia ;) .
Zaciekawiło mnie to i na szczęście książka została dobrze dopracowana pod tym kątem. Hodowla oraz proces zbierania, suszenia został dobrze opisany, choć niestety nie jestem w stanie sprawdzić autentyczności, także mam nadzieję, że rzeczywiście autorka nie kłamała.

Wątkiem głównym jest życie Walerii, która pod namową brata zostawia swoje dotychczasowe życie, toksycznie zazdrosnego męża oraz ukochanego syna i wyjeżdża za granicę.
Maks, po siedemnastu latach odsiadki, właśnie wyszedł z więzienia. Czy coś go to nauczyło?
Nie. Ponownie wraca na rynek zioła.

Mimo grożącego niebezpieczeństwa, kobieta wraz z bratem i paczką przyjaciół prowadzi biznes, co jakiś czas zmieniając lokum.
Wdaje się także w romans ze wspólnikiem brata, Patrykiem. Połączył ich ogromny żar i pragnienie ciał. Gorący i bardzo burzliwy romans sprawia, że Waleria co raz poważniej myśli o rozwodzie.

Ich życie głównie składa się ze wciągania, palenia marihuany, seksu, imprez trwających nie raz kilka dni, mocno zakrapianych alkoholem i ogromną ilością pieniędzy z nielegalnego biznesu....

× 2 | link |
@Booklutek
2023-01-24
10 /10

„Życie potrafi zaskoczyć wtedy, kiedy najmniej się tego spodziewamy”.

Waleria Bruszewska postanawia pomóc bratu w hodowli marihuany. Wie, że dużo ryzykuje, ale nie może się oprzeć, zwłaszcza że podoba jej się Patryk, kolega Maksa. Zostawia za sobą dotychczasowe życie, męża i syna, wyjeżdżając do Irlandii. Na miejscu prowadzą biznes, który przynosi niemałe pieniądze. Rodzeństwo i ich przyjaciele mają świadomość, że niebezpieczeństwo może czekać za rogiem, ale ze wszystkim podchodzą ze spokojem. Czy słusznie? Czy będzie im łatwo z tego wybrnąć? Przekonajcie się sami. 😁

„Zdałam sobie sprawę, że to wszystko nie jest i nie będzie proste”.

Udany debiut literacki. Waleria jest żywiołową kobietą, ciągle musi być w ruchu, dlatego mąż nie był tym faktem zadowolony. Z nią można konie kraść, ale w głębi ducha jest też wrażliwą osobą. Toksyczny związek ze wspólnikiem brata rani ją i czuje się przez to pokrzywdzona, lecz jakaś siła ciągle przybliża do niego. Czy mu ulegnie? Pozostali bohaterowie są równie wyraziści, co nasza główna bohaterka. Liczba wulgaryzmów nie jest przesadzona, a wręcz przeciwnie, dzięki temu widać, że historia jest oddana realizmu. Zakończenie wbija w fotel. Nie spodziewałam się, że autorka tak poprowadzi fabułę. Mam nadzieję, że doczekamy się kontynuacji, bo tak po cichu liczę. 😀

Jak na self publishing, książka jest świetnie wydana. Rozdziały poprzedza rysunek konopi indyjskiej wraz z cytatem pochodzący z różnych źródeł. Opra...

× 1 | link |
@vaneskania07
2023-01-23
9 /10
Przeczytane

Na tę książkę czekałam dość długo i cieszę się, że wreszcie mogłam ją przeczytać!

Historią Walerii, która prowadzi spokojne życie u boku swojego męża i synka. Mężczyzna jednak jest bardzo zazdrosny i nie chce, aby Waleria gdziekolwiek wyjeżdżała. Po siedemnastu latach nieobecności jej brat wychodzi z więzienia, co zmienia całe dotychczasowe życie kobiety. Daje się wciągnąć w świat produkcji i handlu narkotykami. Wraz z tą pracą poznaje mężczyznę, z którym będzie łączył ją namiętny, lecz toksyczny romans. Prowadzi podwójne życie, ale nie zamierza się z niego wycofać, a ze spotkania na spotkanie czuje, że ta relacja staje się nałogiem.

To świat alkoholu, papierosów i innych używek, które pozwalają przetrwać noc. Cały czas towarzyszy ogromna namiętność, a ucieczka przed policją staje się zabawą.

Jestem pod wrażeniem, że w książce są również procesy hodowania roślinek, suszenie, obcinanie gałązek. Książka to lekka mieszkanka gatunków od kryminału po romans. Każdy z nich się dopełnia, co stwarza niesamowity klimat. Mamy również ciekawy wątek romantyczny, a dokładnie toksyczną relacje, z której bardzo trudno jest wyjść. Z jednej strony pragnie się tej osoby, ale z drugiej zadaję nam ona niesamowity ból. Do tego podwójne życie wcale nie ułatwia wyborów, a tylko je komplikuje.
Uważam, że to bardzo udany debiut i licze na więcej tak dobrze dopracowanych książek.

Okładka zachwyca, fabuła zachwyca, nie można niczego więcej oczekiwać tylko cie...

× 1 | link |
MA
2023-01-20
10 /10

Debiut jakich mało. Od pierwszej strony dzieje się i to dużo. Książka wciągnęła mnie bardzo. Historia cały czas nabiera tempa, co byłam już pewna, że wiem co się wydarzy, to raz za razem pudło. Jest sporo scen erotycznych napisanych rewelacyjnie. I ten wątek pochłonął mnie najbardziej, chociaż momentami wcale nie kibicowałam Walerii i Patrykowi. Finał zwalił mnie z nóg i mam nadzieję, że doczekam się kontynuacji

× 1 | link |
@milbookove
2023-03-23
6 /10
Przeczytane

Główną bohaterką jest Waleria, żona, matka, a przede wszystkim kobieta, która nie potrafi usiedzieć na miejscu. Lubi swoją pracę, często podejmuje się nadgodzin, co niestety negatywnie wpływa na jej relacje z mężem, który jest o nią chorobliwie zazdrosny. Kiedy kobieta postanawia wyjechać do Irlandii, do niewidzianego od kilkunastu lat brata, jej małżeństwo się rozpada. To poniekąd cieszy Walerię, gdyż u boku brata poznaje inny świat. Maks wtajemnicza ją w swój narkotykowy interes, a miedzy nią i najlepszym przyjacielem brata- Patrykiem wybucha namiętność.
W ciągu krótkiego czasu jej życie diametralnie się zmienia, narkotyki, seks i hektolitry alkoholu stają się codziennością podczas pobytów poza domem. Kiedy wraca jest jednak przykładną matką, która stara się, by syn jak najmniej odczuł rozstanie rodziców. Związek z Patrykiem na początku wydaje się idealny, ale z czasem na światło dzienne wychodzą sekrety mężczyzny…
Autorka stworzyła ciekawą historię, w której cały czas coś się dzieje. Czyta się ją niezwykle szybko, dzięki lekkiemu stylowi. Mimo że erotyzmu jest tu sporo, żadna ze scen nie jest opisana wulgarnie, za co ogromny plus z mojej strony. Niesamowite jest to, do czego ludzie są w stanie się posunąć, by przy najmniejszym wysiłku i w jak najszybszym czasie zarobić duże pieniądze, a jeszcze bardziej zastanawiające jest to, że wciąż im mało. W głównej bohaterce najbardziej podobało mi się, że mimo wszystko twardo stąpa po ziemi, zwłaszcza w kwes...

| link |
@kuszla
2023-03-21
10 /10

Małżeństwo Walerii pozostawia wiele do życzenia. Choć jej mąż nie podnosi na nią ręki, to stosuje przemoc psychiczną. Tak naprawdę oboje nie czują się dobrze w tym związku.

Kiedy kobieta wyjeżdża na kilka dni do Irlandii, aby spotkać się z bratem, jej życie zmienia się o 180 stopni.

Przelotny romans z Patrykiem przeradza się w coś więcej, a niewinna wizyta jest początkiem współpracy przy produkcji narkotyków.

Czy to oznacza nowy początek, prowadzący do happy endu?

🤎🤎🤎🤎🖤🖤🖤🤎🤎🤎🤎

Postać Walerii jest bardzo ciekawa. Choć jej poczynania pozostawiają wiele do życzenia, to kobieta nie zatraca się w w nowym życiu, lecz ma na uwadze swoje dziecko. Ale czy zawsze? Z pewnością bardzo kocha syna i gdyby tylko mogła, podarowała y mu gwiazdkę z nieba.
Niestety, w miłości tyle szczęścia nie ma. Kiedy udaje jej się zakończyć związek z mężem, szybko ładuje się w romans z kolegą brata. Patryk ma na nią destrukcyjny wpływ, jednak ona zdaje się tego początkowo nie zauważać.
Każda wizyta w Irlandii jest suto zakrapiana impreza, przeplatana z pracą, która muszą wykonać aby zebrać plony.

Jest to dokładne przeciwieństwo życia, jakie wiodła do tej pory.
Była przeciwniczka używek i nie pochwalała postępków brata, który odsiedział wyrok za swoje Grzechy. Mimo tego sięga po narkotyki i zdaje się jie widzieć granicy spożycia alkoholu.

Czy takie zachowanie może doprowadzić do tragedii?

Z pewnością książka jest bardzo w...

| link |
@marcinekmirela
2023-03-26
8 /10
Przeczytane
GR
2023-03-20
9 /10
@Izzi.79
2023-03-09
8 /10
Przeczytane Posiadam
@Gosia
2023-02-11
9 /10
Przeczytane
@gloria11
2023-01-31
5 /10
Przeczytane
@asiaczytasia
2023-01-22
7 /10
@onet.pl.majdzia2000
2023-01-22
6 /10
Zaloguj się aby zobaczyć więcej

Cytaty z książki

O nie! Książka Szmal pachnący ziołem. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2023 nakanapie.pl