Opinia na temat książki Sztorm stulecia

@Matylda_Saresta @Matylda_Saresta · 2019-11-07 10:29:51
I kolejna zimowa powieść Kinga, która jest nieco inna w odbiorze, ponieważ napisana została w formie scenariusza. Początkowo troszkę ciężkawo było mi wbić się w klimat, ze względu na formę, ale potem już poszło, jak to z Kingiem bywa;) Skrócik. Bardzo potężna zamieć uderza w małe miasteczko Little Tall Island, u wybrzeży Maine. Burza uniemożliwia dostęp do wyspy: nikt nie może jej opuścić, ani przypłynąć na nią. W tym ciężkim czasie zostaje popełnione brutalne morderstwo. Morderca pozostaje na miejscu zbrodni - daje się złapać. Okazuje się, że jest to nieznajomy, André Linoge. Ale Andre jest nie tylko zabójcą. Jest też kimś innym... Kimś, kto zna najmroczniejszy sekret każdego mieszkańca wyspy. Zamknięty w celi mówi tylko jedno zdanie: Dajcie mi to, czego chcę, a odejdę. Czego pragnie Linoge? Kim jest? CZYM jest? Czy mieszkańcy małego, odciętego od świata, miasteczka ulegną ciemnej stronie mocy? Polecam także ekranizację - mini serial, z rewelacyjną creepy rolą Colma Feore!
Ocena @Matylda_Saresta:
{}
← polub, jeżeli spodobała Ci się ta opinia
Książka Sztorm stulecia
Sztorm stulecia 8.0 /10
Stephen King
Oryginalny scenariusz Stephena Kinga po raz pierwszy po polsku! Little Tall, mała wyspa u wybrzeży s...
Komentarze

Pozostałe opinie

"Z grzechu poczęty,będziesz przeklęty"... Co czujesz gdy zapada zmrok? Gdy przez zamieć śnieżna zostajesz odcięty od świata? Gdy wiesz, że generator prądu długo nie wytrzyma? Pewnie nic, gdyż wokół C...

Książka ciekawa, szybko się czyta mimo iż nie jest napisana w tradycyjny sposób. Polecam wszystkim, zwłaszcza fanom King'a.

@Martynka86 @Martynka86

Bardzo zachęcam do obejrzenia filmu jak ktoś nie oglądał ;D

@lidia94 @lidia94

Pierwszy raz czytałam książkę w formie scenariusza i jestem mile zaskoczona. Od samego początku podejrzewałam, że średnio mi się ona spodoba, a było wręcz przeciwnie. Wciągająca i fantastyczna histori...

@kasiulek1118 @kasiulek1118

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się