Ocena 8 na 10 możliwych
Na
podstawie 11 ocen kanapowiczów
Popraw tę książkę
|
Dodaj inne wydanie
8
/10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 11 ocen kanapowiczów
Opis
Słynny frywolny poemat erotyczny, przełożony swobodnie i bardzo dowcipnie na język polski przez Juliana Ejsmonda, z błyskotliwym wstępem profesora filologii klasycznej Mikołaja Szymańskiego. Zarówno forma, jak i daleka od moralizatorstwa treść tej poezji ściągnęła na autora niełaskę cesarza Augusta, który być może właśnie z jej powodu skazał Owidiusza na wygnanie. Dziś, po upływie dwóch tysięcy lat, po rewolucji seksualnej lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych, poemat nadal zachwyca swobodą podejścia do tematu, pięknem języka i radością życia, jaka z niego bije. Całość ilustrowana reprodukcjami antycznej sztuki erotycznej i nawiązującego do niej malarstwa późniejszych epok.
Data wydania: 2006
ISBN: 978-83-207-1798-3, 9788320717983
Wydawnictwo: Iskry
Stron: 168
Mamy 7 innych wydań tej książki
Gdzie kupić
Księgarnie internetowe
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.
Moja Biblioteczka
Już przeczytana? Jak ją oceniasz?
Recenzje
Coś mi się wydaje, że książka Sztuka kochania aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
️ Napisz pierwszą recenzje
Moja opinia o książce
Opinie
@Mara
2008-05-22
3
/10
Wiem, ze ta książka nie jest najnowszą publikacją, ale niedorzeczne stwierdzenia dotyczące przenoszenia całej winy za gwałt na kobietę i traktowanie chłopaka z pobłażliwą wyrozumiałością, bo przecież on dojrzewa i usprawiedliwianie tego, pochodzeniem z konkretnej grupy społecznej w której hamulce nie działają prawidłowo, jest chyba jakąś pomyłką. Dodatkowo stwierdzanie, że dodatkowo wpędza to chłopca w niepotrzebne problemy z prawem.Trzeba jednak przyznać, że książka dosyć dobrze opisuje "istotę" miłości. Wiele można się z niej nauczyć właśnie dlatego, że dużo mówi o emocjonalnych podstawach. Jednak poglądowo zbyt często tchnie średniowieczem i może być bardzo krzywdząca dla wielu młodych i ...