Szukaj Boga we wszystkim. Rozważania nad Ćwiczeniami duchowymi świętego Ignacego Loyoli

Anthony de Mello
5 /10
Ocena 5 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
Szukaj Boga we wszystkim. Rozważania nad Ćwiczeniami duchowymi świętego Ignacego Loyoli
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
5 /10
Ocena 5 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

Ostatnia książka Anthony'ego de Mello, napisana na podstawie wykładów wygłoszonych krótko przed śmiercią autora. Ćwiczenia duchowe świętego Ignacego Loyoli należą do kanonu chrześcijańskich arcydzieł. Z tego zbioru medytacji i praktyk prowadzących do duchowej doskonałości przez wieki korzystało miliony zakonników i ludzi świeckich. Szukaj Boga we wszystkim odsłania przed czytelnikiem głębię praktyk świętego Ignacego, przekazując proste rady i mądrość, które pomagają człowiekowi poruszać się po często trudnych, nieznanych drogach w wędrówce do Boga. Autor wzywa nas, byśmy wznieśli się na nowy poziom duchowego zrozumienia, uczyli się, jak słuchać głosu Boga, modlić się w sposób niepowierzchowny, a także praktykować skruchę i żyć na co dzień miłością. Książka została spisana na podstawie wykładów wygłoszonych przez Anthony'ego de Mello przed jego przedwczesną śmiercią w 1987 roku. Ucieszy każdego wielbiciela talentu autora Przebudzenia, Śpiewu ptaka czy Modlitwy żaby.
Data wydania: 2020-03-20
ISBN: 978-83-8116-015-5, 9788381160155
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Kategoria: Religia i Teologia
Stron: 264
Mamy 2 inne wydania tej książki

Autor

Anthony de Mello Anthony de Mello
Urodzony 4 września 1931 roku w Indiach (Bombaj)
Hinduski jezuita, psychoterapeuta, mistyk, kierownik duchowy. Przez siebie samego nazywany potocznie "chrześcijaninem Wschodu", zaś przez przyjaciół – "mistrzem modlitwy" Największy rozgłos zdobył dzięki książkom i konferencjom z dziedziny duchowośc...

Pozostałe książki:

Modlitwa żaby : księga opowiadań medytacyjnych. T. 1 Modlitwa żaby t.2 Wezwanie do miłości Przebudzenie
Wszystkie książki Anthony de Mello

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Szukaj Boga we wszystkim. Rozważania nad Ćwiczeniami duchowymi świętego Ignacego Loyoli aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@Meszuge
2020-07-31
5 /10

„Exercitia spirytualia” (ćwiczenia duchowe, ewentualnie duchowne) – taki tytuł nosiło pierwsze wydanie (1548 rok) książki Ignacego Loyoli, na której opiera się cały zespół różnorakich ćwiczeń o charakterze rekolekcyjnym, których podstawą jest wnikliwy rachunek sumienia. Ćwiczenia te, krytykowane do dziś za woluntaryzm, wraz z medytacjami ignacjańskimi, stanowią podstawę duchowości ignacjańskiej – chodzi, rzecz jasna, o jezuitów (Towarzystwo Jezusowe).

Ćwiczenia są trudne i wymagają pomocy kierownika duchowego. Od czasu ich powstania minęło prawie pięć wieków. De Mello stara się dopomóc współczesnemu czytelnikowi przede wszystkim zrozumieć je (ideę, istotę, praktykę), a może nawet, w sprzyjających okolicznościach, zastosować. Jeśli jednak we wcześniejszych swoich dziełach autor „Modlitwy żaby” kierował się raczej duchowym, niż religijnym aspektem zagadnienia, w przypadku „Szukaj Boga we wszystkim” jest inaczej, ale pamiętać trzeba, że prezentuje ona cykl rekolekcji, jakich de Mello udzielał jezuitom w połowie lat siedemdziesiątych ubiegłego stulecia.

× 2 | link |

Cytaty z książki

O nie! Książka Szukaj Boga we wszystkim. Rozważania nad Ćwiczeniami duchowymi świętego Ignacego Loyoli. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl