Szukając diagnozy. Tajemnicze i zaskakujące przypadki medyczne

Lisa Sanders
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 6 ocen kanapowiczów
Szukając diagnozy. Tajemnicze i zaskakujące przypadki medyczne
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 6 ocen kanapowiczów

Opis

Profesor Wydziału Medycznego Uniwersytetu Yale, autorka bestsellera „Zagadki medyczne i sztuka diagnozy”, felietonistka „The New York Times Magazine”, inspiratorka, a później konsultantka serialu Dr House. Lisa Sanders doświadczyła już chyba wszystkiego, co nieoczywiste w jej profesji.

Wciąż bywa jednak zdezorientowana, analizując osobliwe przypadki schorzeń i dolegliwości, które opisuje w swojej niezwykle poczytnej autorskiej rubryce „Diagnosis”. To z niej pochodzą opublikowane w niniejszej książce zaskakujące i tajemnicze koincydencje symptomów, które zostały rozszyfrowane przez nią lub przez jej kolegów po fachu.

Młody mężczyzna, spędzający swoje urodziny na Bahamach, podczas kolacji próbuje barakudy. Kilka godzin później, tańcząc, upada na parkiet z obezwładniającym bólem brzucha. Kobieta w średnim wieku wraca do lekarza dwa dni po wizycie, na którą przyszła z lekką wysypką na grzbiecie dłoni. Teraz wysypka zrobiła się fioletowa i pokrywa całe jej ciało. Treser słoni w wędrownym cyrku, którego kilka lat wcześniej kopnęła zebra, nagle zaczyna cierpieć na nieznośny ból głowy – czuje, jakby coś wprost „tłukło mu się w czaszce”.

W każdym z tych przypadków droga do wyjaśnienia objawów i leczenia jest kręta i frustrująco mglista. Dr Sanders w pasjonujący sposób opisuje, jak lekarze dochodzą do postawienia właściwej diagnozy – dzięki obszernej specjalistycznej wiedzy, drobiazgowej analizie, a czasem… odrobinie szczęścia. Książka Szukając diagnozy stawia czytelnika na miejscu lekarza usiłującego rozwikłać medyczną zagwozdkę – pozwala poczuć tę specyficzną niepewność, a nade wszystko doświadczyć jedynego w swoim rodzaju dreszczyku emocji, gdy wszystkie elementy skomplikowanej układanki wreszcie trafiają na właściwe miejsce.

Data wydania: 2020-07-01
ISBN: 978-83-66575-06-6, 9788366575066
Wydawnictwo: Insignis
Kategorie: Medycyna, Zdrowie
Stron: 360
dodana przez: mamazonakobieta

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Szukając diagnozy

{} WYBÓR REDAKCJI
21.08.2020
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Obrzydza mnie widok krwi, to fakt. Ale uwielbiam za to seriale medyczne ("Doktor House", "Na dobre i na złe"), przyszła więc też kolej na medyczną książkę. Z tą książką zdążyłam się zapoznać jeszcze przed premierą- wielkie brawa za dobry PR. Pierwsze, co mnie w niej przyciągnęło to okładka. Poplątany stetoskop odzwierciedla to samo co tytuł- że zn... {} Recenzja książki Szukając diagnozy. Tajemnicze i zaskakujące przypadki medyczne

@Rakshell@Rakshell {}× 3

Szukając diagnozy. Tajemnicze i zaskakujące przypadki medyczne

12.07.2020
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Niestety z lekarzami i diagnozami mam styczność odkąd pamięta, jednak mimo tego bardzo lubię oglądać wszelkie filmy, seriale itp. o lekarzach, diagnozach itp. Postanowiłam sięgnąć po książkę pt.: „Szukając diagnozy. Tajemnicze i zaskakujące przypadki medyczne”, aby się przekonać czy znajdę w niej to, co znajduję w telewizji. Jak wrażenia po przecz... {} Recenzja książki Szukając diagnozy. Tajemnicze i zaskakujące przypadki medyczne

Moja opinia o książce

Opinie

@mamazonakobieta
2020-07-12
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane

Książka jest dość ciekawa, dla osób lubiących medycynę, diagnozy, dziwne przypadki chorobowe

{}× 1 | link |
@angell15
2021-01-06
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane
@Aleksandra_99
2020-09-17
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane
@Rakshell
2020-08-21
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane
@ksiazka_w_pigulce
2020-08-12
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane
MA
2020-08-03
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane 2020

Cytaty z książki

O nie! Książka Szukając diagnozy. Tajemnicze i zaskakujące przypadki medyczne. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl