Tajemnica Galilejczyka

Gerhard Lohfink
7 /10
Ocena 7 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
Tajemnica Galilejczyka
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7 /10
Ocena 7 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

Nowa książka Gerharda Lohfinka, znanego niemieckiego egzegety, jest niejako dopełnieniem i kontynuacją 50 listów o wierze. Jak dzisiaj być chrześcijaninem („Jedność”, Kielce 2019). Ale tym razem nie są to listy, czy właściwie maile, lecz zapis intrygującej rozmowy. Rozpoczyna się ona wieczorem i ciągnie się przez całą noc, gdyż jeden z rozmówców, który zatrzymał się na krótki nocleg w czasie służbowej delegacji, musi rankiem ruszać dalej w drogę. Dwoje ludzi z pasją i zaangażowaniem zmaga się z trudnym zagadnieniem: Czego chciał i kim tak naprawdę był Jezus? Jak rozumiał On sam siebie i swoją misję? Czy uważał się za nauczyciela mądrości? Proroka? Mesjasza? A może za kogoś jeszcze większego? Odpowiedzi na te pytania nie znajdziemy jednak w tych wszystkich określeniach i tytułach godnościowych, ponieważ wyłonić się ona może tylko z autentycznych słów oraz czynów Jezusa. Ta fascynująca książka na nowo interpretuje i poddaje refleksji lakoniczne, kategoryczne, czasami wręcz prowokacyjne słowa Mistrza z Nazaretu, a także Jego gesty i działanie w znakach – ową tajemnicę Galilejczyka. Jej atutami obok przystępnej formy dialogu i potocznego języka jest znajomość problematyki i lekkie pióro autora, co sprzyja lekturze.

Data wydania: 2021-02-23
ISBN: 978-83-8144-309-8, 9788381443098
Wydawnictwo: Jedność
Stron: 296
dodana przez: chudini0505

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Kim jesteś Ty? Kim jest Bóg?

16.07.2021
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Człowiek posiada wolność. Wolność drogi życia, wyboru czy choćby rozmówcy. Człowiek posiada wolność, by w gąszczu nadmiaru utorować sobie i wyznaczyć własną ścieżkę. I ta prawda tyczy się każdej dziedziny ludzkiego życia. Nie inaczej jest z chrześcijaństwem i z każdą inną religią świata, które i tak opierają się nie wierze w Boga Stworzenia, jakko... {} Recenzja książki Tajemnica Galilejczyka

Moja opinia o książce

Opinie

@aga.kusi_poczta.fm
2021-07-16
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Tajemnica Galilejczyka. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl