Tam gdzie spadają anioły

Tam gdzie spadają anioły
4.39
Ocena 4.39 na 5 możliwych
Na podstawie 146 ocen kanapowiczów
Nowa książka Doroty Terakowskiej stanowi kolejny krok w poszukiwaniach przez ...
Nowa książka Doroty Terakowskiej stanowi kolejny krok w poszukiwaniach przez autorkę odpowiedzi na najistotniejsze pytania egzystencjalne. Fabuła rozwija się w dwóch przenikających się poziomach: pierwszy ziemski, gdzie rozgrywa się historia dziewczynki, która utraciła swego Anioła Stróża i stara...
Pełny opis
Data wydania: 2007
ISBN: 9788308039670
Wydawnictwo: Literackie

Recenzje

"Anioły nie muszą widzieć, by wiedzieć, w przeciwieństwie do ludzi, którzy nawet widząc – nie wiedzą"
Dorota Terakowska była jedną z barwniejszych autorek polskiej literatury. W swoich książkach poruszała wiele ważnych i trudnych tematów. Co trzeba zaznaczyć nie bała się podejmować wyzwań , co w literaturze jest przydatną umiejętnością. Jak sama wspominała w wielu wywiadach najtrudniej było jej n...
Tam gdzie spadają Anioły
Dorota Terakowska przygodę z pisaniem zaczęła późno. Nie przeszkodziło jej to jednak w wydaniu książek, które zawładnęły polskimi czytelnikami. Nie sposób bowiem było się oderwać od tajemniczej "Samotności bogów" czy magicznej "Córki czarownic". Podobnie "Poczwarka" niosąca w swym smutku światełk...
Napisz swoją opinię

Opinie

@blaszanyzegarek
@blaszanyzegarek 2010-06-23
Przeczytane (2007-07-28)
Niesamowita książka z charakterem. Daje dużo do myślenia na temat Boga, Aniołów i okoliczności naszego istnienia. W świecie musi zostać zachowana równowaga między Dobrem a Złem z czym zgadzam się absolutnie. Niektóre momenty były napisane niezrozumiale jak dla mnie, bo nie mogłam pojąć ich sensu. Dopiero po przeczytaniu jeszcze raz tej samej strony zastanawiałam się nad ich znaczeniem. Dzięki czemu zaczęłam pojmować sposób myślenia autorki i to jak wspaniale opisała większość pytań, na które człowiek próbuje odpowiedzieć dzięki nauce co nie zawsze jest możliwe. Zawsze pozostanie w kosmosie lub gdzieś indziej tajemnica, której nie dano nam rozwiązać dzięki inteligencji, a wierze. Serdecznie polecam.
@Meme
@Meme 2010-08-09
Przeczytane (2007-07-28)
Książka "Tam gdzie spadają anioły" należy do tych, które nie porzuca się po jednym przeczytaniu. Wspaniała i wzruszająca historia o dziewczynce, która utraciła swojego Anioła Stróża. Opowiada o życiu Ewy, która straciła opiekuna i piastuna swojego życia. O osobie, która straciła wysłannika Boga opiekującego się nią zawsze i wszędzie. Terakowska w tej książce ukazuje niesamowity i niejednoznaczny świat aniołów, łącząc go ze światem ludzi. Książka ta jest jedną z najcudowniejszych, jakie czytałam. Myśląc o niej, wciąż jestem pod jej wrażeniem.
SY
@sylwiuszka 2008-07-09
Przeczytane (2008-07-09)
Książkę wypożyczyła moja młodsza siostra... spodziewałam się raczej dziecięcej, śmiesznej historyjki a muszę przyznać, że ta pozycja książkowa zrobiła na mnie piorunujące wrażenie. Kiedy ją czytałam miałam wrażenie, że jestem w innym świecie, innej rzeczywistości. Nie łatwo mnie wzruszyć, do momentu przeczytania "Tam gdzie..." przy żadnej ksiązce nie uroniłam łzy. A tu niespodzianka ;) Mój wykładowca polecił mi ponadto "Poczwarkę" autorstwa Pani Terakowskiej i teraz z pewnością przeczytam również ją.
JU
@Omtaki 2010-12-17
Przeczytane (2010-12-17)
"Tam, gdzie spadają anioły" mam jako lekturę dodatkową do rejonowego etapu wojewódzkiego konkursu z języka polskiego. Przyznam szczerze, że byłam sceptyczna, zabierając się za nią. Ale szybko przekonałam się, że moja pierwsza myśl, że będzie to nudna książka, była błędna. Jest to naprawdę piękna opowieść, która daje nieraz do myślenia. Z pewnością przeczytam ją jeszcze nieraz, jeśli będę o tym pamiętać :) .
@blackmoth
@blackmoth 2011-01-22
Przeczytane (2011-01-01)
Druga powieść tej autorki, którą czytam i która mnie urzeka. Wiele dowiedziałam się na temat Dobra i Zła, do trop wielu wniosków zostałam naprowadzona. Książka nie jest lekką lekturą, bo zmusza do myślenia, roztrząsania kwestii wiary, Aniołów, Boga. Daje jednak nadzieję, optymizm i umacnia religię. Warto przeczytać, szczególnie, gdy ma się ochotę na refleksję i rozmyślania. Polecam.
@narratorka
@narratorka 2010-12-16
Przeczytane (2010-12-16)
Genialna książka. Ma taką głębię schowaną za czymś tak prostym jak małe dziecko i bezdomny. Własciwie książka moze byc także przypowieścią o tym, że każdy przychylny człowiek moz ebyć naszym aniołem stróżem i my też powinniśmy mu pomagać. Ksiązkę czytałam z wypiekami na twarzy. Kompletnie zmieniła moje spojrzenie na świat, a nawet na religię. Po prostu "czapki z głów".
@possession-girl
@possession-girl 2009-10-16
Przeczytane (2007-07-28)
Może i jest piękna, wzruszająca, niesamowita, ale dość nudna. Ciężko mi się ją czytało. Na dodatek trochę denerwowała mnie ta niewinność Ewy pod koniec książki. Miała te trzynaście lat, jednak w jej sercu było bardzo dużo z dziecka, co w naszych czasach jest po prostu niemożliwe. Lecz nie zaprzeczam, że po przeczytaniu w głowie miałam milion pytań bez odpowiedzi...
@Mims
@Mims 2010-10-17
Uwielbiam tą książkę. Nie tylko dlatego, że autorka ma lekkie pióro. Przede wszystkim zmusza do myślenia, zmusza do tego, by zastanowić się nad znaczeniem dobra i zła. Podczas czytania ciągle zadawałam sobie pytania dotyczące Boga, Nieba i Piekła, a w rozmowach Ave i Vei znalazłam wiele odpowiedzi. Polecam wszystkim, w szególności tym uważającym Dobro za dobro :)
@iziu08
@iziu08 2010-12-30
Przeczytane (2010-01-01)
Książka, krótko mówiąc, wspaniała. Pomaga zrozumieć czym jest Dobro i Zło, a także uwierzyć. W co.? W Niebo. W to, że każdy z nas ma swojego Anioła Stróża, w to, że marzenia jednak czasem się spełniają. Poza tym książkę czyta się szybko i przyjemnie, kiedy już się zacznie, nie można przestać. Na pewno kiedyś jeszcze do niej wrócę ;) Polecam!
@Aiwlys
@Aiwlys 2009-04-26
Przeczytane (2009-04-26)
Czytałam z zapartym tchem, a gdy powoli składałamlitery przed oczami miałam białe prześcieradło. Bozawsze, gdy coś czytam, z czymś mi się to kojarzy.Tak jak ogniem i mieczem z chropowatymi kamieniami. No ale tę powieść czyta się lekko,to jest powieść naszych czasów. A historiaanioła Ave jest bardzo poruszająca i prosta.
Autorzy
Dorota Terakowska
Polska pisarka i dziennikarka. Ukończyła socjologię na UJ. Przez wiele lat pracowała jako redaktor i publicysta w Gazecie Krakowskiej, Przekroju i Zeszytach Prasoznawczych; 1990 współzałożycielka i...
Inne książki:
Książka Władca Lewawu
Książka Władca Lewawu
Książka Samotność Bogów : baśń nie nowa i nie stara
Książka W krainie kota
Książka Lustro pana Grymsa
Współtworzący tą stronę
puchar @katarzynka @katarzynka pierwsza opinia