Tanzania narodziny i funkcjonowanie państwa

Ryszard Ficek
Tanzania narodziny i funkcjonowanie państwa
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Przedłożona monografia należy do nielicznych w polskiej literaturze przedmiotu. Tanzania, jej historia oraz funkcjonowanie państwowości nie doczekały się dotąd kompleksowego ujęcia naukowego. Stąd wysoko należy ocenić podjęcie przez Autora tej problematyki. Godne najwyższego uznania jest wykorzystanie bogatej, obcojęzycznej literatury przedmiotu, a zwłaszcza źródeł tanzanijskich. [...] W całej rozprawie zauważalne jest osobiste zaangażowanie Autora w prezentację podjętej problematyki. Pasja badawcza, wynikająca również z wieloletniego pobytu Ryszarda Ficka w Tanzanii, przyczyniła się w sposób oczywisty do przygotowania obszernej monografii dotyczącej niezwykle egzotycznych dla polskiego czytelnika zagadnień. Mamy zatem do czynienia z rozprawą ważną, zapełniającą luki w zakresie wiedzy o dziejach Afryki oraz o złożoności problemów, z jakimi zetknęły się państwa tego kontynentu po uzyskaniu niepodległości na przełomie lat pięćdziesiątych i sześćdziesiątych XX stulecia. Praca jest też istotnym dziełem wskazującym na znaczenie spuścizny panowania kolonialnego dla państw afrykańskich, których istnienie i funkcjonowanie komplikuje dodatkowo złożona struktura etniczno-plemienno-religijna. Z recenzji dr. hab. Czesława Maja
ISBN: 978-83-7441-652-8, 9788374416528
Wydawnictwo: Adam Marszałek

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Tanzania narodziny i funkcjonowanie państwa nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Tanzania narodziny i funkcjonowanie państwa. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl