Teatr Marionetek

Dorota Marta Pędzieszczak
9 /10
Ocena 9 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
Teatr Marionetek
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
9 /10
Ocena 9 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

Opowiadania psychoedukacyjne dla dzieci od lat sześciu. Celem utworów jest nie tylko bawić, ale i wspierać młodego czytelnika w rozwoju emocjonalnym, społecznym i duchowym. Mowa w nich między innymi o samoakceptacji, empatii, dążeniu do niezależności, wyzwalaniu się z poczucia lęku. Opowiadania mogą zainteresować również pedagogów i psychologów, którzy z dziećmi pracują. W procesie terapii niektóre z tych utworów nadają się do pracy również z młodzieżą. Opowiadania ułożone są od łatwych do trudniejszych w odbiorze. Książka zawiera kolorowe ilustracje, wykonane przez jej autorkę. Bohaterowie opowiadań to ludzie i zwierzęta. Mają różne problemy, które rozwiązują sami lub dzięki pomocy innych postaci. Uczą się siebie, rozwijają pod względem emocjonalnym, społecznym i duchowym. Kształcą swoje psychologiczne kompetencje jak: samoświadomość, empatia, wola działania, kreatywność, dążenie do niezależności, pokonywanie lęków. W jednym z opowiadań – kurka, dzięki swej determinacji, nauczyła się latać. W innym – tygrysek z cyrku rozpoznaje swoją prawdziwą, tygrysią, naturę, w kolejnym – dziewczynka Zula pokonuje lęk przed Ponurakiem.

Data wydania: 2021-02-01
ISBN: 978-83-8119-745-8, 9788381197458
Wydawnictwo: Psychoskok
Kategoria: Dla dzieci
Stron: 132
dodana przez: agnieszka3211

Autor

Dorota Marta Pędzieszczak Dorota Marta Pędzieszczak Polonista, pedagog i arteterapeuta. Obecnie prowadzi szkolenia dla dorosłych z baśnioterapii, bajkoterapii oraz terapeutycznych zajęć plastycznych. Pasjonuje się psychologią, sztuką, a także pisaniem opowieści psychoedukacy...

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Teatr Marionetek? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@autodydaktyczna
2021-03-04
9 /10
Przeczytane

Polisensoryczne opowieści dla dzieci w różnym wieku, przydatne w dramie, inscenizacjach czy w ramach zajęć terapeutycznych... Jak dla mnie strzał w dziesiątkę!

| link |

Cytaty z książki

O nie! Książka Teatr Marionetek. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl