Teatr marzeń

Lidia Bajkowska
Teatr marzeń
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Teatr marzeń to zbiór scenariuszy teatralnych przeznaczonych dla dzieci w wieku od 5 do 10 lat. Lidia Bajkowska, znana autorka bajek muzycznych (Bajka o piosence i nutkach, Zaczarowane pianino, Porwanie królewny Nutki) w Teatrze marzeń pragnie podzielić się z nauczycielami przedszkolnymi i nauczania początkowego swoim bogatym doświadczeniem zabawy z dziećmi w teatr. Organizowanie teatru angażuje wszystkie dzieci w grupie: jedne na scenie jako aktorów, inne jako scenografów, charakteryzatorów czy operatorów światła, a każda z tych ról jest równie ważna, by teatr mógł zaistnieć. Pomysłowe propozycje scenografii i kostiumów są łatwe do wykonania przez dzieci, a wykorzystanie licznych fragmentów muzyki poważnej i ludowej w przedstawieniach, rozbudza w dzieciach wrażliwość i uczy je rozumieć tę dziedzinę sztuki.
Data wydania: 1998
ISBN: 83-7180-966-2, 8371809662
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Kategoria: Teatr szkolny
Stron: 120
dodana przez: 8dzientygodnia

Autor

Lidia Bajkowska Lidia Bajkowska Polski pedagog, pianistka, autorka muzycznych książek i podręczników. W 1981 roku ukończyła studia doktoranckie przy Wydziale Kompozycji, Dyrygentury i Teorii Muzyki Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Przez wiele lat Lidia Baj...

Pozostałe książki:

Bajka o piosence i nutkach Porwanie królewny Nutki Zaczarowane pianino
Wszystkie książki Lidia Bajkowska

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Teatr marzeń aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Teatr marzeń. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl