Technologia informacyjna w polskiej szkole : stan i zadania

Bronisław Franciszek Siemieniecki
Technologia informacyjna w polskiej szkole : stan i zadania
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Pierwsze lata XXI wieku coraz wyraźniej uzmysławiają nam znaczenie nowoczesnej technologii w edukacji. Szczególnie od lat dziewięćdziesiątych widzimy jak ważne są podstawy teoretyczne nowej szkoły będącej z jednej strony pod wpływem tworzącego się społeczeństwa wiedzy, postępu naukowego, a szczególnie badań nad mózgiem, z drugiej wzrostu znaczenia mediów w edukacji. Nacisk technologii wymusza zmiany w systemie kształcenia, równocześnie edukacja poszukuje nowoczesnych, innowacyjnych rozwiązań modernizujących ją samą. Problem jest o tyle skomplikowany, że nakładają się na to procesy integracyjne, które wymuszają na edukacji podejmowanie nowych wyzwań. Integracja wymaga sprawnego zarządzania oraz funkcjonowania systemu społecznego, dlatego budowane są gigantyczne bazy informacyjne obejmujące zasoby archiwalne i wszelką wiedzę ludzkości. W Unii Europejskiej zakłada się wprowadzenie w ciągu pięciu lat wyłącznie elektronicznego obiegu dokumentów w administracji, gdzie od nadawcy do wydania decyzji wszystko przebiegać będzie wyłącznie w sieci komputerowej. Oznacza to konieczność powszechnej edukacji całego społeczeństwa w zakresie technologii informacyjnej.
ISBN: 978-83-7322-550-3, 9788373225503
Wydawnictwo: Adam Marszałek

Autor

Bronisław Franciszek Siemieniecki Bronisław Franciszek Siemieniecki
Urodzony 10 września 1950 roku w Polsce (Toruń)
Bronisław Franciszek Siemieniecki – polski profesor specjalizujący się w zastosowaniu komputerów w szeroko rozumianej humanistyce oraz pedagogice medialnej a szczególnie teorii konstruktywistyczno – kognitywistycznej edukacji medialnej (jest jednym ...

Pozostałe książki:

Internet w szkole Pedagogika kognitywistyczna Knowledge, Ict and Education - A Variety of Perspectives Crossing Borders: An Exploration of Educational Technology in the U.S. and Poland Teorie kształcenia w świecie cyfrowym
Wszystkie książki Bronisław Franciszek Siemieniecki

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Technologia informacyjna w polskiej szkole : stan i zadania nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Technologia informacyjna w polskiej szkole : stan i zadania. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
  • O nas
  • Kontakt
  • Pomoc
  • Polityka prywatności
  • Regulamin
  • © 2021 nakanapie.pl
    Zrobione z {} na Pradze Południe