Teoria przestrzeni mentalnych i integracji pojęciowej

Agnieszka Libura
Teoria przestrzeni mentalnych i integracji pojęciowej
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Monografia Agnieszki Libury w niezwykle ciekawy i systematyczny sposób prezentuje jeden z najbardziej obiecujących kierunków rozwoju językoznawstwa kognitywnego: model integracji pojęciowej znany również jako teoria amalgamatów kognitywnych, stworzony przez G. Fauconniera i M. Turnera. Zaletą pracy jest dogłębne, krytyczne omówienie teorii przestrzeni mentalnych, jej struktury funkcjonalności oraz najważniejszych kierunków zmian. Dla ułatwienia lektury autorka przetłumaczyła wszystkie cytaty z prac obcojęzycznych niewydanych dotąd w Polsce, a ich wersje oryginalne można znaleźć w przypisach. Książka z pewnością okaże się inspirująca dla wszystkich zainteresowanych współczesną metodologią językoznawczą, jak i zastosowaniem nowoczesnej metodologii badawczej.
Data wydania: 2010
ISBN: 978-83-229-3171-4, 9788322931714
Wydawnictwo: Uniwersytet Wrocławski

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Teoria przestrzeni mentalnych i integracji pojęciowej? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Teoria przestrzeni mentalnych i integracji pojęciowej. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl