Testosteron. Klucz do męskości

Ewa Kempisty-Jeznach
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
Testosteron. Klucz do męskości
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

Mężczyznami rządzi testosteron. To od niego zależą zachowanie, styl życia, zdrowie, a nawet wierność lub jej brak w związku. I oczywiście ochota na seks.
Problem niedoboru testosteronu z roku na rok dotyczy coraz młodszych panów. W swoim gabinecie autorka każdego dnia spotyka ludzi koło trzydziestki, z problemami wywołanymi niskim poziomem hormonu - malejącą potencją, stanami depresyjnymi. Ludzi zmęczonych wspinaczką po szczeblach kariery czy zmaganiami we własnych firmach - bez napędu i ochoty do życia. Większość z nich zżera stres i wygórowana ambicja, aspiracje rodziców czy partnerek. To wszystko odciska piętno na męskości, pozbawiając panów ich najważniejszego paliwa - testosteronu. Ba, potrafią sobie nawet zaszkodzić, żyjąc, wydawałoby się, zdrowo! Na przykład uprawieniem sportu. Bo testosteron niektórych dyscyplin, choćby popularnego biegania, zwyczajnie nie lubi.
Okazuje się, że gwałtowny spadek tego hormonu jest odnotowywany w całej męskiej populacji, skutkiem tego jest zanik plemników. Czy to oznacza wizję świata, w którym kobiety obywają się bez mężczyzn? Czy scenariusz kultowej "Seksmisji" stanie się rzeczywistością? Gatunkowi "mężczyźni" pozostało naprawdę niewiele czasu…

Ewa Kempisty-Jeznach, doktor nauk medycznych i certyfikowany lekarz medycyny męskiej, obrazowo tłumaczy, jak funkcjonują faceci, i pomaga zrozumieć przyczyny konkretnych zachowań i reakcji.
Tę książkę powinien znać każdy mężczyzna i przeczytać każda kobieta. Dzięki temu w wielu związkach pojawi się znacznie więcej empatii i miłości.

Autorka z pasją pisze o testosteronie, określając go królem męskich hormonów.
Ma poczucie misji, jak pomóc kobietom i mężczyznom wzajemnie się zrozumieć.
Ma też poczucie, że nieraz przejaskrawia rzeczywistość, ale jak pisze, czyni to celowo w trosce o przyszłe pokolenia. Odwołuje się do własnej praktyki z pacjentami, co czyni książkę bardziej interesującą i zrozumiałą. Choć we wstępie autorka wskazuje, że jest to książka dla kobiet o mężczyznach, ja rekomenduję ją również mężczyznom.
Zbigniew Izdebski, profesor seksuologii

Jeśli współczesna kobieta chce zrozumieć mężczyznę musi przeczytać tę książkę!
Skomplikowany świat męskich i żeńskich hormonów przedstawiony w przystępnej i lekkiej formie, staje się nagle jasny i zrozumiały. Jestem przekonana, że to książka nie tylko ciekawa, ale też bardzo ważna, nie tylko dla kobiet!
Agata Młynarska

Doskonała książka o mężczyźnie i jego królewskim hormonie testosteronie. Autorka obala mit, że testosteron to tylko seks i siłownia. Ukazuje jego pozytywny wpływ na całokształt męskiego życia.
Marcin Prokop

Błyskotliwa książka o mężczyźnie napisana przez kobietę. Demaskuje tajniki męskiej natury. Objaśnia słabości silnej płci. Mężczyźni jeszcze nigdy nie byli tak obnażeni. Bez wątpienia najlepsza z dotychczasowych publikacji o tej tematyce.
Patryk Vega

Wciągająca opowieść o tym, że mężczyźni są światu naprawdę potrzebni. Tytułowy testosteron to jedynie pretekst do holistycznego spojrzenia na męskość.
Janusz Leon Wiśniewski, dr hab., chemik, informatyk, autor bestsellera "Samotność w sieci"


Data wydania: 2022-03-17
ISBN: 978-83-8295-061-8, 9788382950618
Wydawnictwo: Prószyński Media
Stron: 216
dodana przez: ReginaCatta
Mamy 1 inne wydanie tej książki

Autor

Ewa Kempisty-Jeznach Ewa Kempisty-Jeznach Jest jedynym w Polsce lekarzem medycyny męskiej z międzynarodowym certyfikatem Lekarza od Zdrowia Mężczyzn (Männerärztin CMI). Ukończyła wrocławską Akademię Medyczną, gdzie przez 5 lat pracowała w Klinice Endokrynologicznej. Praktykowała w najlepsz...

Pozostałe książki:

Chorzy ze stresu Książka tylko dla mężczyzn
Wszystkie książki Ewa Kempisty-Jeznach

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Testosteron. Klucz do męskości nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@Mirka
2019-11-09
8 /10
Przeczytane

Z wieloma stwierdzeniami pani doktor trudno się nie zgodzić, gdyż zmiany w wizerunku współczesnego mężczyzny są widoczne na każdym kroku. Jej spostrzeżenia wydają się tłumaczyć ich sposób bycia, poglądów czy współistnienia z kobiecym przeciwieństwem ich samych. Wystarczy rozejrzeć się na ulicach, by zobaczyć tzw. metroseksualnych facetów, którzy przywiązują zbyt mocną uwagę do wyglądu, mody w kwestii ubioru, fryzur czy ozdób. Często można zauważyć zacierające się różnice między płciami.
Panowie coraz częściej korzystają ze zdobyczy kosmetologii i chirurgii plastycznych, zdobią swoje ciała biżuterią, czeszą swoje włosy w kitki, spędzają dużo czasu w kuchni, zajmują się gospodarstwem, wykonują wiele czynności przypisane dawniej kobietom. Z kolei kobiety są często zbyt dominujące i samowystarczalne, co powoduje zachwianie proporcji między rodzajem żeńskim i męskim. Autorka uważa, że dzisiejsi panowie są zmęczeni odgrywaniem tradycyjnych ról ale też walczą z nieustającym konkurowaniem z płcią przeciwną, która jest coraz bardziej wyemancypowania, wyedukowana i wymagająca. To rodzi konflikty, nieporozumienia i często rozpad związków.

I na koniec cytat:

„Współczesnemu mężczyźnie grozi zagłada. Nie już i nie natychmiast, ale jeśli nie nastąpi systemowa interwencja, może się to stać już w najbliższej przyszłości.“

Cała recenzja: ...

| link |

Cytaty z książki

O nie! Książka Testosteron. Klucz do męskości. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl