Tło prawne dyskusji nad reformą ustrojową Unii Europejskiej

Jerzy Kranz
Tło prawne dyskusji nad reformą ustrojową Unii Europejskiej
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Najnowsze kompendium dr. hab. Jerzego Kranza (teoretyka i praktyka - dziś wykładowcy, wcześniej podsekretarza stanu w MSZ i byłego ambasadora RP w Niemczech) napisane jest już z perspektywy wydarzeń tegorocznego, czerwcowego spotkania Rady Europejskiej. Ma przede wszystkim zadanie edukacyjne i objaśniające. Z jednej strony jest to udana próba uporządkowania i zdefiniowania niektórych pojęć charakterystycznych dla TK oraz integracji europejskiej, z drugiej zaś uświadomienie czytelnikowi, iż choć traktaty założycielskie WE/UE stwarzają polityczną i prawną ramę oraz formułują ogólny model integracji, to jednak jest on wypełniany treścią głównie na poziomie tzw. prawa wtórnego, czyli aktów prawnych uchwalanych przez instytucje WE/UE przy współudziale państw członkowskich.
Data wydania: 2007
ISBN: 978-83-61033-02-8, 9788361033028
Wydawnictwo: Towrzystwa Naukowego \"Societas Vistulana\"

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Tło prawne dyskusji nad reformą ustrojową Unii Europejskiej aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Tło prawne dyskusji nad reformą ustrojową Unii Europejskiej. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl