Top Modelka

autor: Meg Cabot
Top Modelka
8.08
Ocena 8.08 na 10 możliwych
Na podstawie 37 ocen kanapowiczów
Początek nowej serii z bohaterką, która przechodzi fantastyczną przemianę. Siede...
Początek nowej serii z bohaterką, która przechodzi fantastyczną przemianę. Siedemnastoletnia Emerson Watts nigdy nie mogła wybaczyć rodzicom swojego dziwnego imienia. Ale po nieprzewidzianym wypadku straci ono znaczenie, bo Em nie będzie już sobą... Dla Emerson nie jest ważny ani wygląd, ani brak po...
Pełny opis
Data wydania: 2008
ISBN: 978-83-241-3139-6 ( 9788324131396 )
Wydawnictwo: Amber
Stron: 208
puchar @anciaa @anciaa pierwsza opinia

Dzięki takim kanapowiczom jak ty, ta strona może się rozwijać.

Popraw tę książkę

Recenzje

Tap Madl
"Czasami wydaje mi się, że szkoła średnia została wymyślona po to, by wystawiać nastolatki na coś w rodzaju testu sprawdzającego, czy mają dość odporności, żeby przetrwać w prawdziwym świecie, I jestem całkiem pewna, że ja ten test oblewam." Meg Cabot to nazwisko, które zn...
Napisz swoją opinię

Opinie

@natkawes
@natkawes 2010-07-10
Przeczytane (2010-01-01)
Potrzebowałam odpoczynku od tych wszystkich „ambitnych” książek i sięgnęłam po „Top Modelkę”. Meg Cabot jest zdecydowanie jedną z lepszych autorek, która pisze dla nastolatek. I na tej książce się nie zawiodłam. Może było dziwny ten przeszczep, który zrobiono głównej bohaterce. Jednak w książkach wszystko się dzieje więc przymknęłam na to oko. Emerson w swoim prawdziwym ciele była jak ja. Taka, która gra i nie zwraca zbyt szczególnej uwagi na swoje ciało. Dopiero się zaczęło dziać jak się obudził w szpitalu w innym ciele. Na jej miejscu byłabym w szoku ale tak jak i ona znalazłabym dobre i złe aspekty życia gwiazdy. Książka jest zdecydowanie na czasie. Każdą nastolatkę interesuje moda, sława, miłość. Tak w „Top Modelce” to znajdziemy. Jeżeli chodzi o język to Meg w sposób zrozumiały przemawia do czytelników. Nie jest wielkie dzieło, ale miło się czyta. W najbliższym czasie planuję przeczytać kolejną część i dowiedzieć się jak potoczą się dalsze losy Emerson. Polecam zapoznać się z tymi zawirowaniami i losem modelki.
@Goszka
@Goszka 2010-07-10
Przeczytane (2009-04-24)
Pani Cabot należy się szacunek, bo jak widać, jej najlepszą książką nie była debiutancka, jak to zwykle bywa, ale ta ostatnia ;D. Im nowsza, tym ciekawsza. Przynajmniej, jak dla mnie. Owszem - mało ambitna, pisana często slangiem etc., ale niesamowicie przyjemnie się czyta. Idealna na wieczorki. Schemat ten sam -> dziewczyna -> chłopak -> problem -> rozwiązanie problemu -> happy end. Mówię tak, poniekąd dlatego, że czytałam dwie kolejne części. Mnie się podobała, warto czasami sięgnać, po zabawną i lekką powieść. Ta właśnie taka jest.
@Nielecidosmieci
@Nielecidosmieci 2009-12-22
Bardzo mi się podobała, czytałam z jakieś rok temu. Wtedy jeszcze lubiłam książki młodzieżowe, tego właśnie typu. Była to wręcz jedna z moich najlepszych. Trochę miała dziwne zakończenie aczkolwiek uważam, że takie właśnie powinno być- czytelnik sam się musiał domyślić, że wszystko się ułożyło. Polecam bo Meg Cabot ma taki specyficzny, lekki styl. Szkoda, że nie napisała żadnej bardziej "poważniejszej" książki, bo naprawdę podoba mi się jej pisanie.
@Nivell
@Nivell 2010-01-23
Przeczytane (2009-04-24)
Mimo iż nigdy nie czytałam pamiętnika księżniczki to muszę przyznać że nie wiem za co jest bestsellerem ! Książki Meg typu tego jak ta Top modelka i cała seria Pośredniczki są milion razy lepsze nie pytajcie skąd mogę to wiedzieć skoro nie czytałam "Pamiętnika księżniczki" czytałam połowę jednego tomu i wiedziałam że jej nie doczytam nudziła mnie. Ale Top modelka to co innego ciekawa wciągająca będę się brała niedługo za następną część. !
@xNiedostepnax
@xNiedostepnax 2010-09-12
Przeczytane (2010-09-12)
Jedna z najlepszych książek, jakie osatnio czytałam :) Zabawna i wciągająca, w sam raz na jesienne wieczory. Uwielbiam Meg Cabot za jej ciekawy, lekki i "niewymuszony" styl pisania. Według mnie ta książką potwierdziła, że jest jedną z najlepszych autorek swego gatunku. Oby tak dalej. Teraz pozostało mi tylko dorwać kolejne części :)
LA
@aura 2010-10-23
Bardzo fajna książka. To jedna z tych książek, której po przeczytaniu paru stron nie mogłam sie oderwać. ;D Trochę zraziłam sie do Meg Cabot po przeczytaniu kilku części PK. Ale po przeczytaniu innych jej książek musze przyznać że lubie jej styl pisania :) Polecam ! :]
@Caroline
@Caroline 2010-12-18
Przeczytane (2010-12-18)
Na początku książka nie wciągnęła mnie zbytnio, ale po przeczytaniu dalszych rozdziałów zrozumiałam że jest bardzo ciekawa. Aż żal było kończyć ją czytać i mam nadzieje że gdzieś znajdę jej dalsze części. POLECAM TĄ KSIĄŻKĘ i gwarantuje że nikt się nie zawiedzie :)
@bunia
@bunia 2011-08-28
Przeczytane (2011-08-28)
Nudna i obrzydliwie amerykańska, może gdybym miała naście lat wzdychałabym razem z bohaterką nad każdym jej pocałunkiem. Jedynym plusem tego czytadła jest niewielka objętość.
MA
@minia.1997 2012-12-01
Przeczytane (2012-12-01)
Wszystkie 3 części genialne!!! ;) Trochę nieprawdopodobne, ale w książkach wszystko jest możliwe ;p Pochłonęłam je szybciutko ;) Gorąco polecam!!!
@Darcy
@Darcy 2011-07-03
Przeczytane (2011-07-03)
Zwykłe czytadło, ale można się oderwać na chwilę. Nie jest wybitnie dobra, lecz złego też nie można jej zarzucić. Ogólnie, ujdzie w tłumie.
Autorzy
Meg Cabot
Meggin Patricia Cabot, znana pod pseudonimem Meg Cabot (ur. 1 lutego, 1967 r. w Bloomington w USA), pisała również pod pseudonimami Patricia Cabot i Jenny Carroll. Amerykańska pisarka znana z romantyc...
Inne książki:
Książka Pamiętnik księżniczki 4 Księżniczka na dworze
Książka Dziewczyna Ameryki
Książka Pamiętnik Księżniczki 2 Księżniczka w świetle reflektorów
Książka Bale Maturalne z Piekła