Tożsamość

Didier van Cauwelaert, Kazimierz Brakoniecki, Andrzej Sochaj
Książka Tożsamość
Książka Tożsamość
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

"Straciłem wszystko oprócz pamięci. Ukradł mi żonę, pracę, nazwisko. Ja jeden wiem, że tamten nie jest mną: stanowię żywy dowód". Martin Harris, przybyły do Paryża amerykański naukowiec, wybudza się ze śpiączki, w którą zapadł po wypadku samochodowym. Doskonale pamiętając, kim jest, jedzie do wynajętego mieszkania, gdzie czeka na niego żona. Otwiera mu jakiś mężczyzna, żona traktuje go jak obcego. Pozbawiony dokumentów i tożsamości, musi walczyć o odzyskanie swojego życia. Wszystko świadczy przeciwko niemu, nikt go nie zna - pomocą służy mu tylko taksówkarka, z którą jechał, gdy doszło do wypadku. Doskonała ekranizacja z udziałem Liama Neesona i Diane Kruger. Najbardziej kasowa premiera kinowa w USA ostatnich miesięcy!
Data wydania: 2011-04-20
ISBN: 978-83-7508-355-2, 9788375083552
Wydawnictwo: Sonia Draga
Stron: 248
Mamy 1 inne wydanie tej książki

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja to ja? Czy on to ja?

W większości czytanych książek sytuacja dotycząca głównych bohaterów jest tak specyficzna, że nie chciałabym nigdy znaleźć się w ich skórze. Podobnie jest z bohaterem książki Didiera van Cauwelaerta „Tożsamość”. Martin Harris to wyśmienity biolog stojący na skraju wielkiego odkrycia – ma już tezę, teraz musi w przyrodzie znaleźć dowody, które to potwierdzą. W związku z różnymi sprawami, w tym problemami małżeńskimi, Harris z żoną wyprowadzają się do Paryża. Kiedy dojeżdżają do swojego apartamentowca, mężczyzna zauważa, że zostawił jedną z toreb na lotnisku, szybko wybiega, łapie taksówkę i je... czytaj dalej »

@boopoland @boopoland

Moja opinia o książce

Opinie
@Puella13
@Puella13
2018-12-04
Przeczytane (2012-02-19)
To, dzięki czemu jesteśmy sobą, co sprawia, że ludzie wiedzą kim jesteśmy, kim moglibyśmy być, jest nasza osobowość, nasz charakter, który nawet jeśli nieco uśpiony, daje ciągle o sobie znać i wysyła światu informacje o nas samych. Jednak co sprawia, że mamy taki charakter a nie inny, po części sami jesteśmy odpowiedzialni za taki stan. To my decydujemy o tym w jaki sposób zachowamy się w danej sytuacji. Drugim czynnikiem kształtującym nas jest środowisko, w którym żyjemy. Rodzina, przyjaciele, znajomi oraz cała masa obcych nam ludzi, którzy po cichu kształtują nasze charaktery. Brzmi to dość dziwnie, biorąc pod uwagę kwestię wolnej woli i wychowania jakie otrzymujemy od rodziców, ale nie mo...
{} | link |

Co czytać po książce “Tożsamość”- Didier van Cauwelaert

Książka Objawienie
Objawienie Didier van Cauwelaert, Cauwelaert Didier
{}6.8/10
Historia przede wszystkim, inteligentna konstrukcja, szczypt...
Książka Prowincja człowieka : obraz Warmii i Mazur w literaturze olsztyńskiej
Prowincja człowieka : obraz... Kazimierz Brakoniecki
Autor należy do wybitnych przedstawicieli nowej literatury p...
Książka Powrót Mesjasza
Powrót Mesjasza Didier van Cauwelaert
Jimmy to skromny czyściciel basenów, który dowiaduje się, że...
Książka Ewangelia Jimmy ego
Ewangelia Jimmy ego Didier van Cauwelaert
{}4/10
Van Cauwelaert zręcznie połączył wątki polityczne, religijne...
Książka Po życiu
Po życiu Didier van Cauwelaert
{}8/10
Zaczyna się od końca: narrator umiera już w pierwszym zdaniu...

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się