Tragedia narodu. Rewolucja rosyjska 1891-1924

Orlando Figes
Tragedia narodu. Rewolucja rosyjska 1891-1924
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Orlando Figes jak nikt inny zna historię Rosji – ta książka jest tego dowodem. Tragedia narodu prezentuje panoramę wydarzeń, które doprowadziły do upadku caratu i powstania sowieckiego państwa. Autor napisał to monumentalne dzieło w oparciu o własne badania źródłowe. Pozwoliło mu to stworzyć oryginalną i nietuzinkową perspektywę, którą – jako wybitny historyk i znakomity pisarz – fascynująco i z zaangażowaniem prezentuje na kartach książki.

Figes nie tylko błyskotliwie analizuje skomplikowane polityczne procesy, ale też odważnie sięga po szczegół. Roztacza przed nami obraz imperialnego społeczeństwa, ale nie stroni od anegdot i humoru. Potrafi wczuć się w życiowe dylematy oraz opisać losy zarówno wielkich tego świata, jak i maluczkich, którzy w imię rewolucji poniosą najwyższe ofiary.

W Tragedii narodu jest wszystko: dworski przepych, zapach petersburskiej ulicy, nędza chłopskiego obejścia i koloryt rewolucyjnej bohemy. Śledząc przebieg okrutnych historycznych procesów, w zbliżeniu poznajemy również dramaty poszczególnych jednostek porwanych przez siły historii. Dla tej książki hasło: „Obowiązkowa lektura dla wszystkich!” nie jest pustym sloganem.

Tragedię narodu nagradzano zarówno za jej walory historyczne (Wolfson History Prize, Longman-History Today Book of the Year Award), jak i za jej literacką jakość (WH Smith Literary Award).

“Tragedia narodu pozwala zrozumieć rosyjską rewolucję lepiej niż jakakolwiek inna znana mi książka.”

ERIC HOBSBAWM

“Najbardziej poruszające przedstawienie rewolucji rosyjskiej od czasów Doktora Żywago.”

LUCASTA MILLER, „INDEPENDENT”

Tytuł oryginalny: A People's Tragedy. The Russian Revolution 1891-1924
Data wydania: 2023-01-25
ISBN: 978-83-8032-856-3, 9788380328563
Wydawnictwo: Wielka Litera
dodana przez: AnotherOne
Mamy 1 inne wydanie tej książki

Autor

Orlando Figes Orlando Figes
Urodzony 20 listopada 1959 roku w Wielkiej Brytanii (Londyn)
Orlando Figes – brytyjski historyk i pisarz, specjalista historii Rosji i sowietolog. Studiował historię w Gonville and Caius College na Uniwersytecie Cambridge. Jest profesorem historii w Birkbeck College, University of London. Wykładał też histor...

Pozostałe książki:

Taniec Nataszy. Z dziejów kultury rosyjskiej Szepty. Życie w stalinowskiej Rosji POŚLIJ CHOCIAŻ SŁOWO. Opowieść o miłości i przetrwaniu w Gułagu Europejczycy. Początki kosmopolitycznej kultury
Wszystkie książki Orlando Figes

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Tragedia narodu. Rewolucja rosyjska 1891-1924 aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Tragedia narodu. Rewolucja rosyjska 1891-1924. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2023 nakanapie.pl