Trylogia "Książe Nicości". Tom 2. Wojownik - Prorok

Richard Scott Bakker
9 /10
Ocena 9 na 10 możliwych
Na podstawie 4 ocen kanapowiczów
Trylogia "Książe Nicości". Tom 2. Wojownik - Prorok
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
9 /10
Ocena 9 na 10 możliwych
Na podstawie 4 ocen kanapowiczów

Opis

Kontynuacja wydarzenia literackiego 2004 roku ?Mroku, który nas poprzedza? ? najważniejszej książki fantasy 2004 roku wybranej przez PUBLISHERS WEEKLY. W tym tomie nieubłagana święta wojna przenosi się na południe, lecz grozi jej klęska z rąk wewnętrznego wroga. Zagraża jej Anasurimbor Kellhus. Na obszarze od pustynnych Pól Mengeddy po wilgotne brzegi Sempis Ludzie Kła toczą bezlitosną wojnę z pogańskimi fanimami. Dowódcy świętej wojny brną w spory i spiski, a Kellhus cierpliwie umacnia swoje panowanie, subtelnym słowem i gestem manipulując ich duszami. Czarnoksiężnik Achamian i jego kochanka Esmenet poddają mu się całkowicie, po czym ich wiara ? i miłość ? zostaje wystawiona na najbardziej niezwykłą próbę. Cnaiür, scylvendzki wojownik, popada w obłęd, przekonany, że Kellhus zdradzi go i nie dotrzyma umowy, której przedmiotem jest zabicie ojca Kellhusa. Skóroszpiedzy Rady z narastającym lękiem obserwują rozwój wydarzeń. Po wyczerpującym marszu przez pustynię święta wojna zbiera się pod murami starożytnego Caraskandu. Ludzie Kła nareszcie stają na granicy Uświęconej Ziemi, nieopodal świętego Shimehu, miasta Ostatniego Proroka. Niech tylko padnie Caraskand? Tymczasem wśród Ludzi Kła pojawia się nowy wieszcz: Wojownik-Prorok. Brat zwraca się przeciw bratu. W najczarniejszej godzinie świętej wojny każdy mężczyzna i każda kobieta muszą dokonać wyboru. Nienawiść czy nadzieja. Najgłębsze pragnienia czy koniec świata. Anasurimbor Kellhus czy Druga Apokalipsa.
Data wydania: 2006-04-07
ISBN: 978-83-7480-010-5, 9788374800105
Wydawnictwo: MAG
Cykl: Książę Nicości, tom 2
Stron: 596

Autor

Richard Scott Bakker Richard Scott Bakker Richard Scott Bakker (ur. 2 lutego 1967r., w Simcoe, Ontario) jest kanadyjskim pisarzem fantastyki. Dorastał na farmie tytoniu w okolicach Simcoe i w 1986 uczęszczał na Uniwersytet Zachodniego Ontario, gdzie zdobył dyplom literatury, później został m...

Pozostałe książki:

Mrok, który nas poprzedza Tom I Książę nicości Neuropata Myśl Tysiąckrotna Mrok, który nas poprzedza
Wszystkie książki Richard Scott Bakker

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Trylogia "Książe Nicości". Tom 2. Wojownik - Prorok aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@Beata_
2019-11-12
6 /10
Przeczytane Posiadam Papierowe
@Akkaribon
2013-01-07
10 /10
Przeczytane
@5melchior5
2009-07-31
10 /10
Przeczytane
KE
2007-08-24
10 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Trylogia "Książe Nicości". Tom 2. Wojownik - Prorok. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat

Pozostałe książki z cyklu

Mrok, który nas poprzedza Tom I Książę nicości
Mrok, który nas poprzedza T...
Richard Scott Bakker
7.7/10
Minęły stulecia od czasów pierwszej Apokalipsy. Nie-Bóg poniósł klęskę, ludzie teraz są zaabsorbowan...
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl