Trzy opowieści o miłości

Vladimirs Kaijaks
Książka Trzy opowieści o miłości
Książka Trzy opowieści o miłości
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Niniejsza książka zawiera trzy opowieści: "Krucze władanie"; "Żona" i "Wiosna", poświęcone miłości, opiewające piękno duszy ludzkiej. Utwory te owiane są lirycznym smutkiem, a jednocześnie pełne łagodnej radości i optymizmu. Pierwsza opowieść, utrzymana w tonie nastrojowej legendy, wyraża głębię uczuć oraz potęgę ludzkich namiętnosci, prowadzących często do tragedii. Bogate opisy dzikiej, zagadkowej przyrody - milczącego świadka ludzkich dramatów - wprowadzają do utworu nastrój tajemniczości i grozy. "Żona" - to opowieść o rozterkach miłości niespełnionej, o wytrwałym poświęceniu dla dobra drugiego człowieka, o bogactwie i sile kobiecej duszy, o zwątpieniu i nadziejach, jakie niesie płomienne i czyste uczucie. Pierwsze porywy młodzieńczego serca, uniesienia rodzącej się miłości, związane z tym niepokoje i cierpienia młodej dziewczyny - to temat trzeciego opowiadania "Wiosna".  
Tytuł oryginalny: Kraukla valstiba; Sieva; Mans pavasaris.
Data wydania: 1980
ISBN: 83-06-00421-3, 8306004213
Wydawnictwo: Państwowy Instytut Wydawniczy
Seria: Klub Interesującej Książki
Kategoria: Literatura piękna
Stron: 256

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Trzy opowieści o miłości aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Trzy opowieści o miłości. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się
{}