Uczestnictwo pracowników w zarządzaniu przedsiębiorstwem w Polsce : problemy teorii i praktyki na tle prawa wspólnotowego

Monika Gładoch
Uczestnictwo pracowników w zarządzaniu przedsiębiorstwem w Polsce : problemy teorii i praktyki na tle prawa wspólnotowego
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Problematyka zyskuje na znaczeniu w dobie toczącej się dyskusji na temat przyszłych form uczestnictwa pracowników w zarządzaniu w naszym kraju, tym bardziej, że obowiązek wprowadzenia nowych form partycypacji pracowniczej nakłada na Polskę prawo wspólnotowe. Rozważania dotyczące form uczestnictwa pracowników w Polsce zostały poczynione na tle rozwiązań prawnych wybranych krajów Europy Zachodniej (głównie Niemiec oraz Francji i W. Brytanii) a także regulacji prawa międzynarodowego i prawa europejskiego (prawa Rady Europy oraz Unii Europejskiej). Praca zawiera wnioski de lege ferenda z uwzględnieniem w szczególności Projektu Kodeksu Zbiorowego Prawa Pracy opracowanego przez Komisję ds. Reformy Prawa Pracy, a także projektów nowych ustaw z zakresu uczestnictwa pracowników w zarządzaniu przedsiębiorstwem. Opracowanie, obok wątków teoretyczno-prawnych, zawiera wykładnię obowiązujących przepisów, w dużej mierze dotyczących uprawnień przedstawicielstwa pracowniczego. Wobec tego, może się ono okazać szczególnie pomocne dla pracodawców, działaczy związkowych, a także praktyków zajmujących się prawem pracy.
Data wydania: 2005
ISBN: 978-83-7285-217-5, 9788372852175
Wydawnictwo: Towarzystwo Naukowe Organizacji i Kierowania \"Dom Organizatora\"

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Uczestnictwo pracowników w zarządzaniu przedsiębiorstwem w Polsce : problemy teorii i praktyki na tle prawa wspólnotowego nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Uczestnictwo pracowników w zarządzaniu przedsiębiorstwem w Polsce : problemy teorii i praktyki na tle prawa wspólnotowego. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
  • O nas
  • Kontakt
  • Pomoc
  • Polityka prywatności
  • Regulamin
  • © 2021 nakanapie.pl
    Zrobione z {} na Pradze Południe