Ukraiński modernizm. Próba periodyzacji procesu historycznoliterackiego

Agnieszka Korniejenko
Ukraiński modernizm. Próba periodyzacji procesu historycznoliterackiego
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Pierwsza we współczesnej polskiej nauce o literaturze pozycja dająca tak syntetyczny obraz rozwoju poezji ukraińskiej w XX wieku, rozważanego w kontekście rdzennych tradycji narodowych oraz rosyjskich i europejskich prądów literackich - takich zwłaszcza jak symbolizm, neosymbolizm, witalizm, impresjonizm, katastrofizm, futuryzm, awangarda, realizm i socrealizm. Wywody oparte zostały m.in. na niedostępnych dotąd materiałach archiwalnych - w bibliotekach Krakowa i Warszawy oraz archiwach Lwowa, Kijowa, Charkowa, w tym cenzury i KGB. Praca ta to zarazem ważny głos we współczesnej komparatystycznej dyskusji nad współczesnymi propozycjami periodyzacji literatur europejskich.
Data wydania: 2004
ISBN: 83-7052-853-8, 8370528538
Wydawnictwo: Universitas
Kategoria: Naukowe
Stron: 324

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Ukraiński modernizm. Próba periodyzacji procesu historycznoliterackiego nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Ukraiński modernizm. Próba periodyzacji procesu historycznoliterackiego. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl