Ukraiński modernizm. Próba periodyzacji procesu historycznoliterackiego

Agnieszka Korniejenko
Ukraiński modernizm. Próba periodyzacji procesu historycznoliterackiego
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Pierwsza we współczesnej polskiej nauce o literaturze pozycja dająca tak syntetyczny obraz rozwoju poezji ukraińskiej w XX wieku, rozważanego w kontekście rdzennych tradycji narodowych oraz rosyjskich i europejskich prądów literackich - takich zwłaszcza jak symbolizm, neosymbolizm, witalizm, impresjonizm, katastrofizm, futuryzm, awangarda, realizm i socrealizm. Wywody oparte zostały m.in. na niedostępnych dotąd materiałach archiwalnych - w bibliotekach Krakowa i Warszawy oraz archiwach Lwowa, Kijowa, Charkowa, w tym cenzury i KGB. Praca ta to zarazem ważny głos we współczesnej komparatystycznej dyskusji nad współczesnymi propozycjami periodyzacji literatur europejskich.
Data wydania: 2004
ISBN: 83-7052-853-8, 8370528538
Wydawnictwo: Universitas
Kategoria: Naukowe
Stron: 324

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Ukraiński modernizm. Próba periodyzacji procesu historycznoliterackiego nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Ukraiński modernizm. Próba periodyzacji procesu historycznoliterackiego. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl