Umowy deweloperskie

Fryderyka Zolla, Sergiusz Szuster, Magdalena Olczyk, Agnieszka Damasiewicz
Umowy deweloperskie
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Książka stanowi opracowanie z serii Klauzule umowne w obrocie gospodarczym, wydawanej wspólnie z Polsko-Niemieckim Centrum Prawa Bankowego działającym przy Uniwersytecie Jagiellońskim. W ramach tego cyklu omawiane są różne klauzule umów z zakresu prawa cywilnego i handlowego. W publikacji przedstawiona została problematyka zawieranych przez deweloperów umów dotyczących sprzedaży budynków lub lokali. Autorzy omawiają klauzule, która mogą być zamieszczane w poszczególnych umowach deweloperskich, m.in. umowie rezerwacyjnej, umowie przedwstępnej sprzedaży nieruchomości, umowie zobowiązującorozporządzającej, której skutkiem jest przeniesienie własności nieruchomości. Analizie zostały poddane takie zagadnienia, jak podstawy prawne prowadzonej budowy, zobowiązania dewelopera względem nabywcy nieruchomości, odpowiedzialność stron umowy za niewykonanie lub nienależyte wykonanie umowy. W publikacji zwrócono także uwagę na niedozwolone klauzule umowne zamieszczane przez deweloperów w standardowych wzorcach umów.

Praca przeznaczona jest przede wszystkim dla przedsiębiorców prowadzących działalność deweloperską, właścicieli i pracowników agencji nieruchomości, a także dla szerokiego kręgu osób świadczących usługi prawne z omawianego zakresu.

Data wydania: 2006
ISBN: 978-83-7334-692-5, 9788373346925
Wydawnictwo: LexisNexis Wydawnictwo Prawnicze
Mamy 1 inne wydanie tej książki

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Umowy deweloperskie? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Umowy deweloperskie. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl