Umowy gospodarcze (handlowe). Wzory umów z objaśnieniami (z suplementem elektronicznym)

Piotr Bielski
Umowy gospodarcze (handlowe). Wzory umów z objaśnieniami (z suplementem elektronicznym)
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Publikacja to praktyczny komentarz do najczęściej zawieranych w praktyce obrotu gospodarczego umów. Za podstawę klasyfikacji tych umów w niniejszym opracowaniu przyjęto kryterium opierające się na ustaleniu przedmiotu zobowiązania strony spełniającej charakterystyczne dla danej umowy świadczenie. Publikacja obejmuje zatem: • umowy o przeniesienie własności rzeczy i praw, • umowy o używanie lub korzystanie z rzeczy i praw, • umowy o pośrednictwo handlowe, • umowy o usługi przewozowe i inne usługi z nimi związane, • umowy o świadczenie usług, • umowy w zakresie czynności bankowych, • inne umowy gospodarcze (handlowe). W ramach każdej z grup umów przedstawiono ich charakterystykę ogólną i wzory. Wzory opatrzono stosownymi przypisami zawierającymi objaśnienia odnoszące się przede wszystkim do statusu prawnego stron zawierających te umowy, przedmiotu umowy oraz przedmiotu zobowiązania strony spełniającej charakterystyczne dla danej umowy świadczenie, a także sposobu ujęcia najważniejszych albo typowych dla danej umowy praw i obowiązków stron, dodatkowych zabezpieczeń umownych, zasad wykazywania lub potwierdzania należytego wykonania umowy, rozliczeń finansowych stron oraz warunków zmiany lub rozwiązania umowy i obowiązków będących konsekwencją wygaśnięcia tych umów. Integralną częścią publikacji jest suplement elektroniczny zawierający wszystkie wzory umów w wersji edytowalnej (format MS Word). Plik suplementu można pobrać przez Internet, postępując zgodnie z instrukcją zamieszczoną w książce.
ISBN: 978-83-7804-625-7, 9788378046257
Wydawnictwo: ODDK Ośrodek Doradztwa i Szkolenia Kadr

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Umowy gospodarcze (handlowe). Wzory umów z objaśnieniami (z suplementem elektronicznym) aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Umowy gospodarcze (handlowe). Wzory umów z objaśnieniami (z suplementem elektronicznym). czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl