Umysły organizacji informacyjnej

Danuta Kempny
Umysły organizacji informacyjnej
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Podczas badania istoty organizacji odnosi się ją obecnie często do wielu metafor, wzorców interpretacyjnych i konstruktów myślowych. Tym wzorcem może też być umysł ludzki - najdoskonalsza, wirtualna, inteligentna ucząca się organizacja informacyjna stworzona przez naturę. Z wielu względów, nauka bardzo rzadko posługiwała się tym modelem. Pomimo tego, że wynikające z tego korzyści teoretyczne i praktyczne mogłyby być znaczące. Próbę taką i wyzwanie podjęła Autorka książki - Umysły organizacji informacyjnej. Tworzą ją dwa zwięzłe wykłady. Pierwszy opisuje umysł ludzki jako organizację informacyjną i buduje jego model oparty na podstawowych funkcjach poznawczych i integracyjnych. Drugi pokazuje, że może on być odwzorowany lub obecny w różnych organizacjach i jest próbą wyjaśnienia, w jaki sposób zaproponowany model może się uaktywniać w innych organizacjach informacyjnych, najczęściej w ich strukturach nieformalnych i podejmowanych rolach organizacyjnych.
Data wydania: 2006
ISBN: 978-83-01-14835-5, 9788301148355
Wydawnictwo: Naukowe PWN

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Umysły organizacji informacyjnej? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Umysły organizacji informacyjnej. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl